Märtsikuine Isamaa Foorum keskendub kliimapoliitikale

Isamaa Foorumi sarja järgmine arutelu toimub 15. märtsil kohvikus Viktus (Toompuiestee 4). Kell 18.00 algavas debatis vastavad küsimusele „Mis on kliimaeesmärkide hind?“ Riho Terras (Euroopa parlamendi liige, Isamaa aseesimees), Kerli Ats (Eesti Talupidajate Keskliidu juhatuse liige) ja Jaak Aaviksoo (akadeemik).

Isamaa Foorumi ellukutsuja ja moderaatori Pille Lille juhtimisel arutletakse teemadel:

Millised muutused toovad plaanitavad rohepöörde sammud ja nõuded? Kas Eestil on siin konkreetsed huvid või eesmärgid? Kas üldse suudame protsesse mõjutada?

Kas rohepööre on meile jõukohane? Kas rohepööre on ennekõike tulu või kulu ning kust leitakse vahendid vajalikeks investeeringuteks?

Põllumajanduses on palju ebastabiilsust, mille põhjustavad keskkond ja kliima, muutlikud turuolud ja ranged nõuded. Kuidas on Eesti põllumajandussekotri olukord võrreldes teiste Euroopa Liidu riikidega? Millised on meie eelised, millised meie puudused?

Eesti põllumeeste ettevõtlustulu langes mullu 72 miljonit eurot võrreldes aasta varasemaga. Sisendhinnad on tõusnud, inflatsioon, kõrgemad intressimäärad on mõjutanud ka nõudlust. Kuidas leida tasakaal majanduslike, sotsiaalsete ja keskkonnaeesmärkide vahel?

Kas ja kuidas käib Eesti rahvuslike huvide kaitsmine Euroopa Liidus? Kas kriitika kliimaeesmärkide suhtes on lubatud?

Kuidas tagada pikaajalist kindlustunnet majanduses? Kas tulevik on väikeste või suurte ettevõtjate päralt?

Mis peaks olema kliimaseaduse eesmärk? Kuidas mõjutab see erinevaid majandussektoreid?

Arutelu kannab üle Raadio 7 ning foorumit saab jälgida ka Isamaa Tallinna piirkonna sotsiaalmeedias.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga