Kirikuvalitsus andis seoses koroonaviiruse teise lainega välja uued korraldused

Advendiaeg ja jõulude pühitsemine kirikus sõltub väga palju kirikutest endist, hetkel sellega seoses mingeid juhiseid konsistooriumil veel anda ei ole. Foto: Aare Lepaste

Eestis on jõutud COVID-19 viiruse leviku järgmisesse faasi. Olukord on kõikjal muutunud keerulisemaks ning sellega seoses võttis EELK Konsistoorium vastu uued juhised „EELK Konsistooriumi korraldused vaimulikele ja kiriklike asutuste juhtidele COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks“.

Kuna osaliselt juhindutakse vabariigi valitsuse 12. novembri korraldusest, mis rakenduvad 16. novembrist, hakkavad ka EELK Konsistooriumi korraldused kehtima samast kuupäevast. Uued korraldused asendavad kõik varasemad samal eesmärgil EELK Konsistooriumi poolt väljastatud korraldused ja juhised.

Uutele korraldustele lisatud kirjas viitas peapiiskop Viilma Vana Testamendi Lauliku sõnadele, mis kinnitavad, et Jumalale lootes saab tulla läbi kõige keerulisematest olukordadest, kuid pani kogudustele ja kiriklikele asutustele südamele, et praegusesse olukorda suhtutaks tõsiselt ja vastutustundlikult. Viiruse leviku takistamiseks tuleb järgida desinfitseerimisrutiini, isikukaitsevahendite, sealhulgas kaitsemaski kandmise soovitust siseruumides ja isolatsiooninõuete ranget täitmist nii haigestununa kui ka lähikontaktsena.

Peapiiskop Urmas Viilma selgitas korraldustele lisatud ringkirjas, et haigusega nakatunuid on juba vaimulike, nende perede ja kiriku töötegijate hulgas ja lähikontaktsete ring on veelgi laiem. Kahenädalasest eneseisolatsioonist on väljumas kirikuvalitsuse liikmed ja konsistooriumi kantselei töötajad. Haigusjuhtumeid on juba luterlikes haridusasutustes ja koguduste pühapäevakoolides. Samasugune on olukord oikumeeniliste partnerkirikute keskel.

Peapiiskopi ringkirjas seisab, et advendiaeg ja jõulude pühitsemine kirikus sõltub väga palju kirikutest endist ning et hetkel sellega seoses mingeid juhiseid konsistooriumil veel anda ei ole. Urmas Viilma lisas, et järgmised nädalad võivad tuua veel täiendavaid juhiseid ja korraldusi, kui midagi täiendavat lepitakse kokku Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhtidega või siseministeeriumi eestvõttel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga