Jüri Estam kandideerib Tallinnas Isamaa nimekirjas

Jüri Estam. FOTO: Peeter Langovits/ Postimees

Ettevõtja, ajakirjanik ja endine poliitik Jüri Estam kandideerib 2021. aasta kohalikel valimistel Tallinnas Isamaa nimekirjas. Tema sõnul on sel sügisel parim võimalus Keskerakonna ainuvõimust vabanemiseks.

Eesti taasiseseisvumise eel ERSP-sse kuulunud Estam ütles, et tegemist on justkui tagasitulekuga. “90-ndate alguses soovisime muutust ja iseseisvat Eestit. Täna võin selgelt välja öelda, et soovin näha muutust Tallinna linnajuhtimises ja just Isamaaga on sügisel võimalik see muutus saavutada. Keskerakonna omade eelistamisele ja Kõlvarti juhtimisele on aeg lõpp teha,” ütles endine Eesti Kongressi liige Estam. “Selleks on aga vaja, et võimalikult suur osa Tallinna valijatest oma toetuse Isamaa kandidaatidele annaks. Kui mitte praegu, siis millal üldse?” küsis ta.

Estami sõnul saab linnajuhtimine alguse ennekõike väärtustest ning neid tänastel linnajuhtidel sisuliselt pole. “Piisab ainuüksi sellest, kui vaadata Maarjamäe Kommunismiohvrite memoriaali ümber toimuvat. Tallinna elanikud olid sunnitud pöörduma kohtusse, et takistada jalgpallihalli rajamist mälestuspaiga juurde, mis on saanud kalliks represseeritutele ja kõigile teistele linnakodanikele,” rääkis Estam, kelle sõnul väärtusküsimused tänasele linnavalitsusele korda ei lähe.

Ta rõhutas, et aastatepikkune Keskerakonna võimumonopol on muutnud läbipaistmatuks linnajuhtide otsused ja linna rahaasjad. “Igasuguse avaliku asjaajamise eelduseks Tallinnas on see, et linnakodanikel ja ajakirjandusel on selge ülevaade linnajuhtimisest. Täna see selgus puudub ning Tallinnas tuleb läbi viia põhjalik linnajuhtimise ja linnaeelarve revisjon,” ütles Estam.

Jüri Estam on Eesti ettevõtja ja ajakirjanik, endine poliitik. Ta kuulus aastatel 1989-1991 ERSP-sse. 1990-1992 oli ta Eesti Kongressi ja selle juhtorgani Eesti Komitee liige. Aastatel 1979-1989 oli Estam Vabadusraadio – Raadio Vaba Euroopa Eesti toimetuse liige Münchenis. Ta on olnud ingliskeelse ajalehelisa Estonian Life toimetaja (1991-1992) Tallinnas, Eesti Televisiooni saatejuht (1992-1994), poliitikakommentaator ja dokumentaalfilmide autor ja Kuku Raadio direktor (1995-1996). Uuemal ajal on tema erialaks olnud strateegiline kommunikatsioon. Tallinn on olnud Estamile kodukohaks nüüd juba ligi 30 aastat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga