Isamaa põhimõtted Tallinna koalitsiooniläbirääkimistel: eestimeelsus ja kindlustunne

Isamaa Tallinna piirkonna erakorraline juhatuse istung.

Isamaa Tallinna piirkonna juhatus võttis neljapäevasel erakorralisel istungil vastu otsuse asuda koalitsiooniläbirääkimistesse uue linnavalitsuse moodustamiseks. Isamaa delegatsiooni moodustavad Tallinna piirkonna esimees Riina Solman, linnavolikogu fraktsiooni esimees Karl Sander Kase ja erakonna esimees Urmas Reinsalu.

„Meie ootus on kvaliteetseteks ja sisukateks läbirääkimisteks. Isamaa läheb sinna positiivse usuga, et sünnib eestimeelne ja inimestele kindlustunnet pakkuv koalitsioon,“ kommenteeris Riina Solman.

Ühtlasi sõnastas piirkonna juhatus tuumikteemad, millele Isamaa läbirääkimistel keskendub:

 • Eestimeelsuse ja eestikeelsuse taaskehtestamine pealinnas. Linna venekeelsed infokanalid tuleb sulgeda. Lõpetada tuleb venekeelsed pressikonverentsid ning venekeelsed meediakanalid ja sisuturundus. Lisaks tuleb järgida linna ametiasutustes keelenõudeid ning tagada eestikeelsete teenuste kättesaadavus. Ühtlasi peab vähenema Vene mõjuväli Tallinnas, sh tuleb ümber kujundada Nõukogude sümbolväärtusega objektid. 
 • Uus võimalik koalitsioon peab kujundama seisukoha kolmandate riikide kodanike valimisõiguse küsimuses KOV valimistel. See väärtusküsimus vajab lahendust, sest mõjutab poliitilisi otsuseid Eesti pealinnas.
 • Eestikeelsele õppele ülemineku edukas elluviimine. Üleminek algab 2024. aasta sügisel. Tallinn ei ole teinud piisavalt, et selleks üleminekuks koolides ja lasteaedades valmis olla. Jätkuvalt on Tallinnas sadu õpetajaid, kes ei vasta keelenõuetele. Suurendada tuleb ressurssi õpetajate keelekursusteks ning tõsta tuleb haridustöötajate töötasu, et tuua rohkem inimesi õpetajaametisse.
 • Tallinnas tuleb lõpetada korruptsioon, maksumaksja raha raiskamine ja onupojapoliitika. Selle eelduseks on juhtimis- ja eelarverevisjon. Fiktiivsed ja parteilised ametikohad tuleb kaotada. Keskerakonna toiduahel tuleb ära lõpetada. Linna omanikupoliitika, sh rendilepingud tuleb üle vaadata ning linnale ebavajalikud asutused ja vara tuleb erastada.
 • Kohalikud maksud ei tohi tõusta. Vabariigi Valitsus plaanib tõsta maamaksu, kaotada kodualuse maamaksu vabastuse ning kehtestada täiendavad kohalikud maksud. Tallinna koalitsioon peab tagama, et maksud tallinlastele ei tõuseks ning inimeste toimetulek ei halveneks. Olemasolevaid toetusi ja soodustusi ei tohi linlastelt ära võtta.
 • Koduomanike teoorjus tuleb lõpetada. Aastaid valitseb Tallinnas ebaõiglane olukord, kus koduomanikud on sunnitud teoorjuse korras hooldama linnale kuuluvaid teid ja tänavaid. Tallinnal on olemas vahendid ja ressurss, et koduomanikud sellest kohustusest vabastada.
 • Ühistranspordivõrgu kaasajastamine ja autojuhtide tagakiusamise lõpetamine. Liinivõrgu planeerimisel peab tegema koostööd Tallinna lähivaldadega ning vaatama linnaruumi tervikuna. Arvestada tuleb ühistranspordi kasutajate, autojuhtide ja jalakäijate huvidega, et luua peresõbralik linnaruum. Autojuhtide asjatu tagakiusamine peab lõppema. Piirangud peavad lähtuma tervest mõistusest ja kõigi liiklejate huvidest.
 • Tallinn peab olema Eesti majanduse vedur. Eesti on kolmandat aastat majanduslanguses. Selleks, et ettevõtlust ja majandust elavdada, tuleb lihtsustada planeerimisprotsesse ning kõrvaldada tõkked, mis takistavad ettevõtluse ja majanduse arengut. Linn peab aktiivselt soodustama uusi investeeringuid.

Kommentaarid artiklile “Isamaa põhimõtted Tallinna koalitsiooniläbirääkimistel: eestimeelsus ja kindlustunne

 • 4. apr. 2024 kell 10:04
  Permalink

  Noo.Sellise agendaga ei saa teju üldse pealinna koalitsioonikõnelustel osaleda.Kui korruptsioonist rääkida,siis võtsite ju oma parteisse peakorruptandi ehk Ratase,kes juhtis sel ajal parteid.Kõlvart ei saanud süüdistust ehk tema on puhas.Samas Ratas käis Kapo juures endale puutumatust ostmas.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga