Isamaa kuulutab välja Aasta Ema 2024

Isamaa Perede Ühendus ja Naiskogu IREN korraldavad laupäeval, 11. mail, traditsioonilise tänuürituse Isamaa Aasta Ema. 2024. aastal kogunetakse emadepäeva eelõhtul kell 14.00 Viimsi raamatukogu suures saalis.

Vastavalt statuudile on Isamaa Aasta Ema konkursi eesmärk tõsta esile ema rolli olulisust lapse elus ning oma keele, kultuuri ja väärtuste edasiandmist, mis on aluseks eesti rahvuse säilimisele.

„Isamaa on alati hoidnud pereväärtusi au sees ja mul on väga hea meel, et saame juba viiendat korda anda välja erakonna aasta ema autiitli koos kaasneva 10 000 euro suuruse preemiaga. Tänavusele konkursile esitati neli väärikat kandidaati, kes on üles kasvatanud või kasvatamas vähemalt nelja last,“ sõnas Perede Ühenduse esimees Gerli Lehe.

Isamaa Aasta Ema 2024 tiitli nominendid on:
Genrih, Natalie, Marta Marii ja Lydia ema Kadri Mitt,
Aaroni, Esteri, Joosepi ja Miriami ema Elle Rajandu,
Raigari, Teneliisi, Keneliisi, Neteliisi ja Reneri ema Karin Roos,
Säde, Gustavi, Sära, Konradi ja Gabrieli ema Heidi Helena Sibul.

„Emaks olemise rõõmu ei ole võimalik kirjeldada. Mul on siiralt kahju, et naisliit otsustas lõpetada üleriigilise aasta ema ja isa valimise, aga rõõmustan, et Isamaas viis aastat tagasi IRENi algatusel alanud Isamaa Aasta Ema traditsioon kasvab ja edeneb,“ ütles IRENi esinaine Lea Nilson.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga