Isamaa toetus on tõusnud viimaste aastate kõrgeimale tasemele

Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel Turu-Uuringute ASi poolt läbi viidud erakondade reitingu uuring näitas 2019. aasta jaanuaris Isamaa erakonnale 9% toetust. Viimati oli erakonna toetus selline 2016. aasta novembris.

Ühiskonnauuringute Instituudi igas küsitluses palutakse vastajatel öelda lisaks muudele küsimustele oma erakondlik eelistus. Eelmise aasta viimane küsitlus viidi läbi 13.-19. detsembrini ning selle aasta esimene küsitlus 3.-9. jaanuarini. Eelmise aasta lõpu seisuga võrreldes pole erakondade toetusprotsentides märkimisväärseid muutuseid toimunud.   

Selgelt kõige popularsem erakond on Keskerakond (26%), kellele järgnevad võrdse toetusega Reformierakond (20%) ja EKRE (20%). Neljandal kohal on SDE (12%) ning viiendal Isamaa (9%). Valimiskünnise ületab ka Eesti 200 (7%).  

„Kuigi kõik muutused eelmise aasta lõpuga võrreldes jäävad statistilise vea piiresse, siis Reformierakonna toetuse puhul on näha pikemas plaanis langustrendi, mis on nende praeguse toetuse langetanud EKRE-ga samale tasemele, kommenteeris Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Art Johanson.Samal ajal tõusvas trendis näib olevat Keskerakonna ja Isamaa toetus ning EKRE ja Eesti 200 toetus püsib paigal,“ ütles Johanson.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga