Teisest pensionisambast lahkumiseks on avalduse esitanud 17 protsenti liitunutest

Teisest sambast lahkujale makstakse korraga välja kogu sinna kogunenud raha, kuid sellest arvestatakse maha 20 protsenti tulumaksu, mis tähendab, et arvele laekub viiendiku võrra väiksem summa. Foto: Aare Lepaste

Kui rahandusministeerium on prognoosinud, et teisest sambast võib lahkuda 25-30 protsenti liitunutest ehk umbes 200 000 inimest, siis pensionikeskuse andmetel on teisest pensionisambast lahkumiseks avalduse esitanud 129 681 inimest ehk 16,9 protsenti teise sambaga liitunutest, vahendab ERR.

Septembris teise samba kättesaamiseks saab avaldusi esitada märtsi lõpuni. Väljavõtmise avalduse saab soovi korral ka nelja kuu jooksul tähtajast tagasi võtta, märtsi lõpuks esitatud avaldusi saab tagasi võtta juuli lõpuni.

Kui veel märtsi alguses oli teisest sambast lahkujate keskmine vanus 39 eluaastat, siis praeguseks on see kerkinud 41 peale. Väljujatest 52 protsenti moodustavad naised ja 48 protsenti mehed.

Märtsi lõpuks avalduse esitanud saavad teise sambasse kogunenud raha kätte tänavu septembris. Kui avaldus esitada pärast 1. aprilli, saab raha kätte järgmises perioodis, ehk tuleva aasta jaanuaris.

Teisest sambast lahkujale makstakse korraga välja kõik sinna kogunenud raha, kust arvestatakse maha 20 protsenti tulumaksu ehk pensionifondi kogutud summast jõuab arvele viiendiku võrra vähem raha.

Raha välja võtmiseks avalduse esitamine on tasuline ja tasud võivad pankades erineda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga