Justiitsminister Raivo Aeg. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

Justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) kirjutas EKRE ei peaks varjama tõsiasja, et neil ei ole kedagi väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kohale pakkuda. Mart Helme jutus, et ministri ametikoht võiks olla täitmata seni, kuni valitsus ei ole ametisse nimetanud uut peaprokuröri pole Aegi sõnul loogiline.

Kui üks väliskaubanduse ja IT minister peab oma ametis vastu poolteist päeva ja teine napilt pool aastat, siis on selge, et EKREl polnud enne ega ole ilmselt ka nüüd enam sellele kohale ühtki korralikku inimest panna. See on mõistetav, kui erakond pole varem valitsuses olnud, ja seda ausalt tunnistada poleks häbiasi. Aga hakata oma tühja pinki varjama jutuga, et Eesti riigile ülitähtsa ministri ametikoht võiks olla täitmata seni, kuni valitsus pole ametisse nimetanud uut peaprokuröri – nii veidra loogikaga on raske midagi mõistlikku korda saata.

Kindel on see, et Eesti riik saab endale järgmiseks viieks aastaks tubli peaprokuröri, aga EKRE võimekuse pärast väliskaubanduse ja IT ministri kohale väärikas kandidaat leida olen ma peale EKRE juhi eilset avaldust tõsiselt mures.

Kommentaarid artiklile “Raivo Aeg: EKRE jutt ei ole loogiline

  • 27. okt. 2019 kell 21:51
    Permalink

    Kas meie kui positiivse maailmavaatega erakond Isamaa ei peaks keskenduma sellele pingile, kuidas leida riigi peaprokuröri ametikohale kandidaat. Isamaa pink ei ole lühike, samuti ei ole lühike eesti heade juristide pink. Süvariigiväliseid inimesi, kes sooviksid ja suudaksid seda õigusorganitega toimuvat patiseisu muuta ja õigusorganid tõde ja õig(l)ust teenima panna, on piisavalt. Jätkem siis Ekre vigade otsimine ja tegelgem iseenda sarnase vea parandamisega kõigepealt. Jõudu soovides!

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga