Isamaa Garanža ametist lahkumisest: viimaks ometi!

Esmaspäeva õhtul kogunenud Isamaa Tallinna piirkonna juhatus tervitab uudist Tallinna Linnamäe vene lütseumi juhi Sergei Garanža ametist lahkumisest.

Tallinna Linnamäe vene lütseumi juht Sergei Garanža on aastakümneid vilistatud koolijuhtidele kehtestatud keelenõudele. Korduvad Keeleameti poolt määratud sunnirahad ja trahvid ei ole toonud ühtegi muutust. Samal ajal on keskerakondlik linnavõim teda rahaliselt premeerinud. Meenutame sedagi, et tegemist on koolijuhiga, kes korraldas õpilastele klassipildistamise nõukogude sümboolika taustal.

Isamaa algatas Tallinna Linnavolikogus eelnõu, mis kohustas Linnavalitsust lõpetama koostöö organisatsioonide ja isikutega, kes aitavad taastoota Vene Föderatsiooni mõjuvälja või õigustavad Venemaa agressiooni. Meil on hea meel, et surve on kandnud vilja ning linnasüsteemis on üks must plekk vähem. Samas tuleb üle vaadata linna personalipoliitika tervikuna, et linna ametikohtadel ei töötaks inimesed, kes laiendavad Venemaa mõjuvälja ning ignoreerivad Eesti seadusi.

Tallinna juhtimisel tuleb lähtuda Eesti rahvuslikest huvidest. Isamaa seisab selle eest, et tuua tagasi väärtuspõhine linnajuhtimine, mille keskmes on eestikeelne haridussüsteem ja eestimeelne linnajuhtimine.

Viimane kord kontrolliti Garanža keeleoskust suulise vestluse ja kirjaliku ülesandega möödunud suvel ning ilmnes, et varem tehtud ettekirjutus keele äraõppimiseks on endiselt täitmata. Talle määrati järjekordne sunniraha 640 eurot ning tehti uus ettekirjutus. Koos sellega anti talle ka hoiatus, et ettekirjutuse täitmata jätmisel ootab ees uus trahv.

Garanža on juhtinud Tallinna 64. keskkooli, mis hiljem nimetati ümber Linnamäe vene lütseumiks, alates selle asutamisest 1988. aastal. Direktori ametis oli ta vene lütseumis 2005. aastani. Pärast seda on ta olnud ametlikult direktori kohusetäitja.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga