Eesti ukrainlased eelistasid presidendivalimistel samuti Zelenskõid

Ennast "mittepoliitikuks" nimetav koomik Volodõmõr Zelenskõi võitis ülekaalukalt Ukraina presidendivalimised. (Photo by Sergei GAPON / AFP)

Eestis osales pühapäeval Ukraina presidendivalimiste teises voorus 1138 valijat, kellest valdav osa toetas meelelahutaja Volodõmõr Zelenskõid .

Eestis andsid on eelistuse Volodõmõr Zelenskõile 822 ja Petro Porošenkole 298 valijat.

Rikutud sedeleid oli Eestis kokku 17.

“Eestis elavate Ukraina kodanike hääled presidendivalimiste teises voorus on edastatud Kiievi keskvalimiskomisjonile ja seal kinnitatud.

Eestis korraldatud hääletuse tulemusi on oodata esmaspäeva teisel poolel,” ütles saatkonna esindaja.

Meelelahutaja Volodõmõr Zelenskõi võitis pühapäeval ülekaalukalt Ukraina presidendivalimiste teise vooru. Kui kokku oli loetud 85,56 protsenti häältest, oli ta kogunud 73,2 protsenti häältest. Petro Porošenko oli saanud 24,46 protsenti häältest.

Zelenskõi juhib kõigis oblastites peale Lvivi.

Porošenko tunnistas juba pühapäeva õhtul pärast lävepakuküsitluste tulemuste teatavakstegemist valimiskaotust ja õnnitles Zelenskõid võidu puhul.

“Tulemused on selged. Helistan oma vastasele ja õnnitlen teda. Ma lahkun ametist, kuid ma tahan rõhutada – ma ei lahku poliitikast,” ütles Porošenko.

Viimastel andmetel kujunes valimisosaluseks 62,07 protsenti.

Valimiste esimeses voorus 31. märtsil osales Eestis 1252 inimest, kes andsid enim hääli venemeelseks peetavale Opositsioonibloki kandidaadile Juri Boikole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga