Isamaa erakonda loodi kaks uut ühendust

Tänasest kutsuvad endaga liituma Isamaa kaks uut liikmeühendust – Perede Ühendus ja Parempoolsete ühendus.

Isamaa liikmete loodav erakonnasisene Perede ühendus tõstab perepoliitika kõrval fookusesse ühiskondlikud hoiakud. Pöördumine pealkirjaga “ELUST pakatav elu” väärtustab tasakaalu inimese isiklike, ühiskondlike ja perekondlike eesmärkide vahel. Parempoolsete liikmeühenduse eesmärk on seista läänelike väärtuste ja parempoolse maailmavaate eest ning astuda vastu äärmuslusele Eesti poliitikas.

Perede Ühendus

Algatajate sõnul keskendub ühendus õnnelikke peresuhteid ning laste heaolu puudutavale poliitikale ja ühiskondlikele hoiakutele. Erakonna liikmetele saadetud manifest loetleb peateemadena muuhulgas paarisuhete hoidmist, laste heaolu ja suhteid vanavanematega, aga ka ema ja isa omavahelist solidaarsust. Viimast rõhutab ka ühenduse algatusgrupi eestvedaja, advokaat Helen Hääl. “Mida suurem on pere, seda suurem roll laste kasvatamises lasub isal. Võib-olla peitub just lasterikkuses täiendav võti sugudevahelise solidaarsuse suurendamiseks,” arutleb Hääl.

Ühendusega oodatakse liituma nii erakonna tänaseid kui ka uus liikmeid, kes jagavad algatamisel üles seatud põhimõtteid. Ühenduse loomise pidulik üritus leiab aset 19. septembril.

Isamaal on hetkel 10 erakonnasisest ühendust, sh naiskogu, noortekogu, rahvuslaste ühendus, majandusklubi jt. Sügisel loodava Isamaa Perede Ühenduse algatusgruppi kuuluvad advokaat Helen Hääl, kultuurikorraldaja Juhani Jaeger, tervishoiuspetsialist Georg Männik, rahvastikuminister Riina Solman ja psühholoog Avo-Rein Tereping.

Parempoolsete Ühendus

Ühenduse algataja, Tallinna linnavolikogu liikme Kaido Kuke sõnul on viimastel aastatel pandud seni Eestile edu toonud väärtused kahtluse alla. “Meie praegused valikud otsustavad, kas suudame vabaduste ja heaolu teel jätkata ning olla teistele eeskujuks või muutume halliks endasse kapseldunud riigiks Euroopa äärealal,” ütles Kukk.

“Parempoolsete ühendus näeb, et Eesti peab olema edukas avatud majandusega riik, kus oluline vastutus lasub inimestel endil – riik ei pea igal võimalusel sekkuma, et ettevõtteid tegutsema ja inimesi elama õpetada,” lisas Kukk.

Ühenduse asutajate hinnangul on Eestis klassikaline parempoolsus tegemas vähikäiku – Reformierakond on loobunud parempoolsest maailmavaatest ja uued parteid on kas vasakpoolsed või äärmuspopulistlikud. Isamaa peab pakkuma sellele alternatiivi ja koondama parempoolse valijad enda taha.

Ühenduse algataja, ettevõtja Kristjan Vanaselja sõnul võiks just Isamaa olla see erakond, kes esindab Eestis ettevõtlikke parempoolseid inimesi. “Parempoolsete liikmeühenduse eesmärk on suunata ja rikastada Isamaa poliitikat selliselt, et erakond oleks parim valik parempoolsele valijale,” rääkis Vanaselja.

Tema sõnul vajab riik visiooni, kuidas tegelikult viia Eestit edasi ja kasvatada jõukust. “Tänane Eesti poliitika keskendub ümberjagamisele ja
debatt on üles ehitatud vastandumisele – see lõhestab rahvast ja ei paku olulistele probleemidele lahendusi,” ütles Vanaselja.

Ühenduse asutajate seas on riigikogu liikmeid, kohalike volikogude liikmeid, omavalitsusjuhte, ettevõtjaid, riigiametnikke jt Isamaa Erakonna liikmeid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga