Vallavalitsus teeb kõik endast olenevaviiruse leviku tõkestamiseks

Isamaa liikme ja Antsla valla abivallavanema Kurmet Müürsepa  sõnul saatis vald juba mõnda aega tagasi Vikerkaarefestivali korraldajale kirja, et too taotleks festivalile avaliku ürituse luba.

 

Juba eelmisel nädalal saatis Antsla vallavalitsus festivali korraldajale kirja, milles kutsus üles taotlema avaliku ürituse luba Vikerkaarefestivalile. „Igale inimesele on selge, et tegemist on tegelikult avaliku üritusega, see et seadus võimaldab omal maalapil ilma loata üritusi korraldada ei tähenda, et selline käitumine hetkel vastutustundlik oleks,“ arvab Müürsepp. „Üritus millele tuleb kuulduse järgi tuhandeid inimesi praeguses viiruseleviku staadiumis äärmiselt ohtlik. Koroonaviiruse esimene laine läks Antslast mööda ja me seisame selle eest, et teine laine siit ka mööda läheks.“

 

Olles kuulnud Antsla valla rahva ja vallavalitsuse protestihääli, otsustas Terviseamet ürituse korraldamise keelata. Kuna seadusandlus ei lubanud vallalavalitsusel  üritust jõuga kinni panna, siis oli siinkohal TA sekkumine väga hea tulemus.

Juba kohale tulnud inimeste seas viidi läbi põhjalik testimine ja õnneks polnud juba kogunenud 36 täiskasvanu ja viie lapse seas ühtegi nakatunut. Küll aga oleks festivalile saabunute hulgas suur hulk inimesi riskipiirkondadest, kus nakatumine on üle 16 juhtumi tuhande kohta.

 

„Kuigi erinevate festivalide vastu ei ole kellegil midagi, kuniks nad kohalike elu ei sega, siis praeguses olukorras pole mõistlik ühtegi selletaolist üritust korraldada. Antsla vallavalitsus seisab kogu oma jõuga oma elanike tervise ja heaolu eest,“ ütles abivallavanem Müürsepp.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga