Helir-Valdor Seeder: koalitsioon tahab uurimiskomisjoni moodustamise kiiresti läbi kukutada

Helir-Valdor Seederi sõnul üritab koalitsioon peaministri idavedude skandaali uurimiskomisjoni moodustamise teema kiirelt maha hääletada.

Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on koalitsioon kutsunud kokku erakorralise Põhiseaduskomisjoni istungi neljapäeva varahommikuks, et arutada uurimiskomisjoni moodustamist seoses Kaja Kallase idavedude skandaaliga.

Seederi sõnul teatas komisjoni värske esimees teisipäevasel istungil ootamatult, et ta kutsub neljapäeva hommikuks erakorraliselt kokku põhiseaduskomisjoni istungi, mille ainsaks päevakorrapunktiks on idavedude skandaali uurimiskomisjoni teema. Täpsemalt on koalitsiooni plaan see ettepanek kiirelt maha hääletada.

„Eesti 200 ja sotsiaaldemokraadid on otsustanud peaministri idarahaskandaali õigustamiseks moodustada Reformierakonnaga ühisrinde. Koalitsiooni saadikud surusid põhiseaduskomisjonis läbi ettepaneku, et arutada uurimiskomisjoni moodustamise küsimust neljapäeva hommikul kell 8.30. See näitab selgelt, et sisulist arutelu ei soovita ning teema üritatakse võimalikult kiiresti laua pealt ära saada,“ rääkis Seeder.

Isamaa fraktsiooni esimehe sõnul on iga päevaga küsimusi ainult juurde tekkinud: „Eile vahendas meedia uue infona, et Kaja Kallas sõlmis abikaasa firmaga laenulepingu pärast Metaprindi külastamist. Uurimiskomisjon annaks Riigikogule täiendavad tööriistad selliste juhtumite uurimiseks.”

Seeder kutsus üles Eesti 200 ja sotsiaaldemokraatide saadikuid uurimiskomisjoni moodustamist toetama. „Selgus ja tõde on vaja välja selgitada. See on kõigi huvides, ka valitsuskoalitsiooni enda maine ja usaldusväärsuse taastamiseks.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga