Kas Vabaerakonna juhatus soovib Herkeli tagasiastumist?

Vabaerakonna esimees Andres Herkel peab oma viimast võitlust erakonna ellujäämise eest. FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA

Neljapäeva õhtul toimunud Vabaerakonna juhatuse koosolekul teatas juhatusest lahkumisest endine erakonna aseesimees Jaanus Ojangu, väidetavalt avaldati ka soovi, et erakonna esimees Andres Herkel võiks end esimehe kohalt taandada, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

“Ei taha seda enne kommenteerida, kuna mul puudub veel info, kas tegemist on üksikute inimeste või erakonnas valitseva üldise rahulolematusega,” ütles Herkel ERR-ile. “Eelistan esmalt inimestega rääkida, on erinevaid suundi ja võimalik on erakorralise kongressi kokku kutsumine.”

Herkel tunnistas, et ka Vello Väinsalu on teatanud valmisolekust juhatusest lahkuda, kui see peaks probleemide lahendamisele kasuks tulema.

Vabaerakond koguneb sisepingeid arutama veel ka reedel.

Erakonna suvepäevadel nädala eest ERR-ile intervjuu andnud Herkel ütles, et tema hinnangul pole parteis leere. “Ei ole leere. Erakond peab edasi minema ja tuleb valimistele minna. Selles ollakse ühel nõul,” lausus ta.

Praeguste probleemide taga näeb ta seda, et debatt erakonna tulevikust jäi tänavu kevadel katki, kui Artur Talvik esimeheks pürgimast loobus. “See asi lõppes sellega, et ma jäin kandideerides suhteliselt üksi ja see jättis mingid asjad lahendamata ja võib-olla lõpuni rääkimata,” tõdes ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga