Sotsiaalkindlustusameti Türi esinduses saab tööd 30 inimest

Sotsiaalkindlustusameti peadirektor Egon Veermäe. FOTO: EERO VABAMÄGI/EESTI MEEDIA

Teisipäeval avab sotsiaalkindlustusamet endise Türi kolledži ruumides oma Türi esinduse – ameti järjelt kaheksateistkümnes esindus pakub tööd 30 kohalikule inimesele.

Türi vald ja sotsiaalkindlustusamet sõlmisid eelkokkuleppe esinduse avamiseks tänavu 2. aprillil. „Kolimisel oli meile suureks abiks Türi vald, kes leidis sobivad ruumid, samuti rahandusministeerium. Tänu põhjalikule ettevalmistusele alustavad meie uues kontoris tööd inimesed, kes on enamasti pärit Järvamaalt. Nad on saanud hea ettevalmistuse ja on valmis Türi inimesi teenindama,” sõnas sotsiaalkindlustusameti peadirektor Egon Veermäe.

Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann. FOTO:: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann rõõmustas, et sotsiaalkindlustusamet pakub kohalikele tööd kodu lähedal. „Kindlasti on see oluline just neile, kes seni pidid otsima sarnaseid töökohti vaid Tallinnast. On ka väga oluline, et Türi valla ja Järvamaa inimesed saavad nõu ja abi kohalikust teenindusest.“

„Sotsiaalkindlustusameti Türi esinduse avamine on just see, mida me soovime riigireformiga saavutada – riigi kohalolek suureneb üle Eesti,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Tunnustan sotsiaalkindlustusameti töötajaid, kes on leidnud nutikad lahendused, kuidas korraldada oma tööd paindlikult ka väljaspool pealinna. Kohalikud saavad võimaluse töötada kodukohas ega pea töö tõttu lahkuma suuremasse linna,“ lisas ta.

2018. aasta aprillis võeti riigieelarve strateegia 2019–2020 raames eesmärgiks viia pealinnast töökohti välja. Eesmärgiga liitus ka sotsiaalkindlustusamet, kes on viimase paari aasta jooksul viinud Tallinnast välja ligi sada töökohta.

Sotsiaalkindlustusameti Türi esinduses hakkavad tööle klienditeenindajad, dokumendihaldurid, pensionide ja puudetoetuste menetlejad, personalipartner, teenuste arenduse nõunik ja kohalike omavalitsuste nõustaja. Uuest kontorist leiab avatud leti ja vastuvõtuboksiga kliendisaali, pensionide ja puudetaotluste menetlejate tööala ning tegevuspõhised tööruumid. „Viimastest leiab tulevikus kindlasti töötamas ka meie teiste esinduste töötajaid, kes kasutavad Türi koosolekuruume või tulevad mõneks päevaks kaugtööd tegema,“ rääkis Veermäe.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga