Rahvastikuminister Riina Solman õnnitles iseseisvuspäeval Soome kolleegi

Kui rahvaarvu mõjutavad sünnid, surmad ja elukohavahetused, siis samas ei saa Riina Solmani sõnul unustada, et osa muutusi tuleneb ka andmete kvaliteedi paranemisest.

Rahvastikuminister Riina Solman saatis tänasel Soome Vabariigi iseseisvuspäeval tervituse Soome pere- ja sotsiaalteenuste ministrile Krista Kiurule ning siseminister Maria Ohisalole.

Solman kirjutas Krista Kiurule, et praegune koroonaolukord on keeruline ja nii nagu eestlased, peavad ka soomlased koroonakriisis vastu pidama. „Seda olulisem on mõelda, kuidas meie pered – emad, isad ja lapsed hakkama saaksid. Me peame riigi poolt neile rohkem abikätt ulatama ja tegema kõik selleks, et tulevik oleks parem ja helgem,“ märgib Solman.

„Soovin Sulle meelekindlust ja jõudu, et see keeruline aeg üle elada. Tänaseks soovin aga ilusat Soome Vabariigi sünnipäeva, palju toredaid hetki oma lähedaste seltsis ning hingejõudu. Kui kriis on möödas, saame jälle tihedamini koostööd teha ja kogemusi vahetada, kuidas Eesti ja Soome rahvas kestaks ja õitseks,“ kirjutab Riina Solman tervituses Krista Kiurule.

Muu hulgas märgib Riina Solman, et osa Soome siseministri Maria Ohisalo eelkäijaid on pärit samast paikkonnast, kust ka tema ingerisoomlasest ema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga