EKRE liige kutsub üles tähistama päeva, mil Punaarmee vallutas Narva

Alles paari kuu eest teatas Mart Helme Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna uues venekeelses parteilehes „Vzgljad“, et pronksööl tänavale tulnud inimesed oli lihtsad Eestimaa inimesed, kes tulid arvamust avaldama. Kuigi Mart Helme kinnitas seejuures, et erakond kavatseb ka edaspidi seista Eesti elanikkonna huvide eest, siis teod näitavad vastupidist. 20. juuli Eesti Päevalehest sai lugeda, kuidas EKRE liige kutsub üles tähistama päeva, mil Punaarmee vallutas Narva. Nimelt kutsus endine keskerakondlane, alates märtsist EKRE liige Alla Delovaja Narva elanike Facebooki grupis narvalasi tähistama 26. juulit kui Narva vabastamise päeva. 26. juulil 1944 on ajaloost tuntud kui kuupäev, mil Punaarmee vallutas Narva.

EKRE aseesimees Henn Põlluaas mõistis sellise tegevuse küll hukka, kuid sellised juhtumid näitavad paraku, et läänevastasus ja venemeelsus iseloomustavad üha enam Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna tegevust. Paistab, et senised EKRE jutupunktid Eestist kui eestlaste rahvusriigist on kaotanud EKRE poliitikute jaoks väärtuse, kui vaadata, et erakond on üheskoos Lenini komsomoli ja pronksiöö lihtsate meeleavaldajatega jätkamas Narvas valimiskampaaniat.

Loe kõnealust artiklit siit: https://epl.delfi.ee/artikkel/94059527/ekre-liige-kutsub-ules-tahistama-paeva-mil-punaarmee-vallutas-narva-polluaas-see-oleks-sama-kui-tahistada-eesti-okupeerimist

Kommentaarid artiklile “EKRE liige kutsub üles tähistama päeva, mil Punaarmee vallutas Narva

 • 22. juuli 2021 kell 08:31
  Permalink

  Isamaa erakond ei peaks nii madalale langema, et võtab üle reformierakonna jutupunktid ja rebib välja vene kaardi.
  Iga mõistusega inimene teab, et eestlastel ja venelastel on ajaloost kardinaalselt erinev arusaamine aga see ei tähenda, et üldinimlikud soovid poleks sarnased.
  Venelased tunnevad uhkust selle üle, et said sakslastest jagu aga reaalses elus käivad fašismiohvritest penskarid nägu naerul Saksamaal, saksa keel on vabalt suus, võtavad vastu sakslasi ja nende kingitusi. Ei mingit viha. Ja kui mul on tulnud nendega jutuks, et vabastajad oleksid nad siis olnud, kui nad oleksid pärast sõda koju tagasi läinud, siis nad küsivad imestunud näoga, et kas sa oleksid tahtnud, et venelased oleksid siit ära läinud. Päris paljud neist ei saa üldse aru, et nad oleksid olnud okupandid ja kusjuures kõik polegi, vaid on samamoodi ohvrid, kes on siia näiteks Kloogale laagrisse saadetud. No siis ei jää mul muud üle kui ütlen, et jah, ma arvan, et venelased oleksid pidanud koju tagasi minema aga kahjuks minevikku muuta ei saa ja tuleb sellega elada ja hakkama saada, mis praegu on. Aga sellest tuleb tuleviku jaoks õppida. Venelaste iseloom on agressiivsem, tõsi, kindlasti paljud peavad oma tõeliseks kodumaaks Venemaad aga kas siis neis küsimustes ei või teha koostööd, mis aitavad Eestis väärtusi hoida, mis eestlastel ja venelaste ühised on? Kas peab siin elavaid venelasi tingimata Venemaa poole tõukama ja enda vastu ässitama? Suhtumist okupatsiooni ei ületata mitte kunagi, seda pole mõtet loota ja kui seda teemat tavaliste inimeste suhetes kogu aeg üleval hoida, siis see on kahjulik ainult eestlastele, mitte kellelegi teisele. Suhtumine okupatsiooni peab olema selgelt hukkamõistev riigi tasandil, sellele pole mitte mingit õigustust aga hakata üksikuid inimesi maasse tampima, see ei vii edasi vaid tagasi.
  Riigijuhtide ja presidendi ülesanne on hoida iseseisvuse ja eestlaste vabadusvõitluse lippu kõrgel ja tuletada kogu aeg meelde, et vabadust pole meile kingitud, me oleme selle saanud raskete võitluste, tarkuse ja kavalusega oma vallutajate ja okupantide käest enda kätte. Mitte nii nagu presidendi EV 100 aastapäeva kõnes ei kuulnud me kiitust vabadussõdalastele ega 20. augusti kangelastele, vaid noomimist koduvägivallatsejatele.
  Mitte kunagi ei saabu sellist aega, kus kõik inimesed arvavad ühtemoodi, suhtumist okupatsiooni ei ületata mitte kunagi.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga