Aeg: Perling jätkab novembris peaprokuröri kohustes

Justiitsminister Raivo Aeg. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES

Justiitsminister Raivo Aeg kinnitas kolmapäeval riigikogu infotunnis, et pärast 31. oktoobrit jätkab Lavly Perling peaprokuröri kohustes.

“Tõepoolest, see on paratamatu, see on fakt, et järgmise nädala lõpus see ajaraam tõmbab kokku ja Lavly Perlingul on selle esimese ametiaja viimane tööpäev. Tänase seisuga tuleb öelda, et valitsuses ei ole tekkinud konsensuslikku arusaamist selles, et peaprokurörina jätkaks Lavly Perling,” ütles Aeg.

“Täna on väga selgelt ja jätkuvalt valitsuse töökorralduslik positsioon see, et valitsuse poolt otsused peavad langema konsensuslikult ja üldise heakskiidu alusel. Nii et küllaltki tõenäoline on see, et 31. oktoobrit Lavly Perling vähemalt mingi aeg peab jätkama peaprokuröri kohustes, sest prokuratuur ei saa jääda juhtimata. Ja sealt edasi tuleb eeskätt minul endal koostöös valitsusega leida järgmised lahendused,” lisas Aeg.

Aeg kinnitas, et ta on jätkuvalt seisukohal, et Lavly Perling on riigiprokuratuuri ja kogu prokuratuurisüsteemi juhtimisega saanud hakkama edukalt.

“Prioriteedid, mis on prokuratuuri ette seatud on kas realiseeritud või töösse võetud,” lisas ta.

Kommentaarid artiklile “Aeg: Perling jätkab novembris peaprokuröri kohustes

 • 27. okt. 2019 kell 09:13
  Permalink

  Riigis on personalipoliitika pikemalt mäda, praegu kahjustab see Isamaa reitingut. Norm peaks olema alati üks ametiaeg, ja teine ametiaeg antama siis kui see on vajalik mingiteks eripärasteks juhtudeks – näiteks on vajalik mingid projektid lõpuni viia, milles vastav ametnik on “peaaegu asendamatu”. Perlingul aga pole ei ühte ega teist, vaid eripensionite korruptsioonil on hirm iga muudatuse ees. Samal põhjusel pidi Anvelt saapamees Elmar Vaheri ametisse saama, et rumaluse diktatuur ei kahaneks ametnikkonnas. Kartis hiirt ja kartis rotti, kartis nurgas jahukotti.

  Vasta
 • 23. okt. 2019 kell 11:41
  Permalink

  See on ikka häbiväärne küll. Me teame, et kogu Riigikohtu täiskoosseis sai eranditult ametisse nimetatud (1993) NLKP liikmetest. Nüüd hoiame ebaausat Elmar Vaherit jõuga ametis ja mängime mängu, et ka Perling on kogu riigis ainuke inimene, kes süvariigile pole ohtlik ja seetõttu ainukese inimesena riigis sobib vastavasse ametisse. Aga glasnostit on ju hoopis vaja ja eripensionite korruptsiooni lõpetamist.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga