Tõnis Lukas: kindlasti peaksime hoiduma omavahel tülli minekust ja alusetust süüdistamisest

Kultuuriminister Tõnis Lukas. Foto: Riigikantselei

Vahelduseks võiks kiita neid, kes tõsiselt pingutavad – tervishoiutöötajaid ja kõiksugu muid korraldajaid, ka Eesti inimesi, kes hoolsad on, kirjutab kultuuriminister Tõnis Lukas oma Facebooki ajajoonel.

„Meil kõigil, nii ka valitsusel on kindlasti palju teha, et koroonaviirus Eestis hävituslikult ei leviks. Mida vähem suhtleme puutudes lähedalt kokku teiste inimestega, seda parem. Võib juhtuda, et selleks peab riigis kehtestama ka uusi keelde. Aga kindlasti peaksime hoiduma omavahel tülli minekust ja alusetust süüdistamisest.

Kritiseerida on kindlasti nii mõndagi – ikka on võimalik teha vigu ja neid tehaksegi! Teeb kellegi meelest valitsus, teeb Terviseamet, teevad kaaskondsed… Aga keegi ei tee neid vigu meelega, kõik pingutavad oma parimas usus. Milleks süüdistada! Meil on vaja üksmeelt, sest eesmärk on meil üks – hoida ära viiruse lai levik Eestis ja saada võimalikult kiiresti temast üldse lahti.

Üks, millest palju juttu on olnud, on et Eestis ei testita piisavalt. Jääb mulje, et meil testitakse vähem kui teistes riikides… Näiteks tuuakse eeskujuks Saksamaad, kus testitavat 160000 inimest nädalas. Ka Saksamaaga võrreldes teeme Eestis praegugi juba teste rohkem. Näiteks viimase ööpäeva jooksul laekus 417 testi tulemust (teste tehti rohkem). Nädalase koguse võib igaüks ise välja arvutada. Saksamaal on meist 63 korda rohkem inimesi. Kui Saksamaa tahaks meiega sammu pidada, peaks seal tehtama 183897 testi nädalas (praeguse 160000 asemel).

Aga see pole veel kõik – vähemalt Eestis tõuseb testide tegemise hulk pidevalt. Seega – alati võib paremini, aga ärgem toogem valesid eeskujusid ja kiitkem ka vahel omasid… Kiitkem neid, kes tõsiselt pingutavad!“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga