Sotside esindaja Kalvi Kõva harrastab tööluusi

Ühel neist vähestest kordadest, kui sots Kalvi Kõva osales ringhäälingunõukogu koosolekul, jäi ta ERRi majja sisenemisel ka kaamera ette. FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu on seaduse järgi komplekteeritud nõnda, et seal on ühe inimesega esindatud kõik Riigikogu fraktsioonid ja neile lisaks sõltumatud eksperdid. Viimasel ajal on reegliks kujunenud SDE esindaja Kalvi Kõva puudumine ringhäälingunõukogu istungitelt. Seejuures on ERR sotsist kultuuriministri Indrek Saare nö tegevusvaldkond. Ringhäälinguseadus tagab ERRile poliitilise sõltumatuse ja seetõttu ei saa Indrek Saar kuidagi otseselt nende tegevusse sekkuda. Seda enam oleks oluline kuulda ERRi kõrgemas juhtimisorganis  ringhäälingunõukogus sotside esindaja seisukohti. Kuid neid ei õnnestu saada, sest enamusel koosolekutest sots Kalvi Kõva väidetavalt lihtsalt ei osale.

Seejuures on ringhäälingunõukogu töö arvestades panust küllalt heldelt tasutud. Nõukogu liige peab osalema kord kuus toimuval koosolekul ja saab selle töö eest kahekordset miinimumpalka ehk 1000 eurot kuus. ERRi seadus ei tee vahet, kas osaled koosolekul või mitte, raha kantakse üle niikuinii. Nii et Kalvi Kõva harrastab küll tööluusi aga see ei kahjusta tema pangakontot.

Lähiajal plaanib Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu arutada juhatuse skandaalset otsust valida venekeelse telekanali ETV+ uueks juhiks Venemaa kodakondsusega Ekaterina Taklaja. Paljud poliitikud peavad seda ebaõnnestunud otsuseks.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga