Imre Sooäär ja Andrei Korobeinik liituvad väidetavalt Keskerakonnaga

Andrei Korobeinik nimetas hiljuti oma senist koduerakonda ülekaaluliseks meriseaks ja astus Reformierakonnast välja. Foto: Madis Sinivee

Postimehe andmetel liituvad endised reformierakondlased Imre Sooäär ja Andrei Korobeinik Keskerakonnaga.

“Tahame rääkida oma otsustest poliitikas ja meie valikutest eelolevatel riigikogu valimistel. Meil on plaan,» kirjutasid Korobeinik ja Sooäär teisipäeval saadetud pressiteates, millega kutsuti ajakirjanikke homsele kohtumisele restoranis Pegasus.

Postimehele teadaolevalt teatavad Korobeinik ja Sooäär kohtumisel oma liitumisest Keskerakonnaga.

“Keskerakond avalikustab järjepanu nii valimisringkondade esinumbreid, kandidaate kui ka uusi liitujaid ja anname avalikkust huvitavatest otsustest kindlasti ka meediale teada. Andrei Korobeiniku ja Imre Sooääre plaanide ja otsuste kohta tuleb küsida neilt endilt,” kommenteeris Keskerakonna avalike suhete juht Andre Hanimägi.

Kuu aega tagasi kirjutas Imre Sooäär oma sotsiaalmeedia kontol, et Kaja Kallas tulekuga pole muutusi kaasnenud ning see on ka põhjus miks ta Reformierakonnast lahkub. Viimased paar aastat on Sooääre sõnul kulunud sisepingete klaarimisele ja vastastikusele süüdistamisele, mis on omakorda ühtsust mõrastanud ja takistanud edasi liikumist:

“Reformierakond pole täna minu silmis enam see, kuhu ma tosin aastat tagasi Andrus Ansipi kutsel astusin. Siis olid erakonnas kirglikud debatid ja tugev ühtekuuluvustunne. Fraktsiooni koosolekud olid ägedad ja vastastiku sünnipäevade tähistamised siirad ning soojad, mitte linnukese pärast. “Koopaoravad” olid sündmused, mida oodati, kus kõlasid tulihingelised kõned ja debateeriti suurte ideaalide nimel,”

Staažikas reformierakondlane Andrei Korobeinik kritiseeris enne erakonnast väljaastumist oma Eesti Päevalehe arvamusloos Reformierakonda, tuues välja, et Reformierakond võib sama hästi kui pillid kotti panna, kui erakond ei naase liberaalsete juurte juurde. „Eesti liberaalne Reformierakond ei meenuta enam energilist ja usinat oravat, vaid pigem ülekaalulist tubast merisiga, kellel pole seost ei mere ega sigadega.”

Keskerakonna ridadest Reformierakonda minek või Reformierakonnast Keskerakonda minek ei ole haruldane nähtus ning sageli on olnud selle ajendiks sisepinged kummaski erakonnas.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga