Sellist kirja pole ametnikud varem näinud

Peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut saatsid haiglate rahataotluste vastuseks tavatu kirja. Foto: LIIS TREIMANN

Peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut vastasid möödunud nädalal kirjalikult Lõuna-Eesti haiglate sünnitusosakondade täiendavatele rahataotlustele aga tegid seda harjumatul moel. Nad saatsid ametliku kirja, mille päises ilutsesid nii peaministri kui tervise- ja tööministri rekvisiidid, nii et kirja adressaatidel oli raske mõista, kes neile siis tegelikult kirja saatis. Kogenud ametnikud nentisid, et nende silmad pole varem sellist kirja näinud. Üldise tavakohaselt saadavad ministrid ja peaminister ikka ainult enda nimel ametlikke kirju.

Ratas ja Sikkut teatasid vastuses, et Valga ja Lõuna-Eesti haigla sünnitusosakonna taotletud lisaraha ei saa, küll aga proovitakse leida lisaraha Põlva haigla sünnitusosakonna toetuseks 2019. aasta riigieelarve menetluse käigus. Varemalt oli peaminister ennast rahalubadusega nurka mänginud, sest talle tehti selgeks, et Sihtasutusele Tartu Ülikooli Kliinikum kuuluvatele Lõuna-Eesti haiglatele ei saa lihtsalt niisama valitsuse reservfondist raha eraldada. Nüüd üritab Ratas antud lubadusele reeglitekohast katet leida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga