Riina Solman pärib sotsiaalkaitseministrilt aru lasterikaste perede osas valeinfo levitamise eest

Riina Solman ja Tõnis Lukas Riigikogu istungil. Foto: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei

Isamaa aseesimees Riina Solman andis esmaspäevasel Riigikogu istungil üle arupärimise sotsiaalkaitseminister Signe Riisalole seoses ministri „Aktuaalses kaameras“ esitatud avalikkust eksitatavate väidetega.

Minister Riisalo väitis reedel, et lasterikastele peredele suunatud toetused võtavad enda alla 40% kõigist peretoetustest, mis on ebaproportsionaalselt suur summa, kuna lasterikkad moodustavad 14% kõigist peredest. See statistika on aga eksitav.

„Teadupärast makstakse laste- ja peretoetusi laste eest. Pooled Eesti lapsed kasvavad elukaare vaates üles peredes, kus on kolm või enam last.“ sõnas Solman. „Minister Riisalo aga valis meedias lasterikka pere toetuste kärpimise õigustamiseks ja kulude jaotuse kirjeldamiseks suuperede vaenuliku vaatenurga, rääkides peredest, mitte seal kasvavate laste arvust. Riisalo loogika järgi võttes peaksid suurpered elukaare jooksul üles kasvatatud laste arvule vastavalt saama hoopis 50% peretoetustest, mitte 40%, mida minister liiga suureks osaks peab.“

Solmani sõnul on perede taoline teineteisele vastandamine eriti näotu olukorras, kus eelmisel nädalal avalikustati siseministeeriumi jaanuarikuine statistika, mis näitas 887 sünniga järjekordset negatiivset rekordit. Ka pole selge, millise statistika alusel sotsiaalkaitseminister suurperede ja väiksemate perede vanemaid vastandab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga