Riina Solman: Keskerakonna Tallinna poliitkampaania ei peaks toimuma linna rahaga

Riina Solmani sõnul näitab austamatus linnavolikogu suhtes, teades et erakonnakaaslased vajutavad alati vajadusel rohelist nuppu, poliitilise kultuuri puudumist Tallinnas. Foto: Olga Makina

Oleme näinud korduvalt, kuidas Tallinna Keskerakonna poliitikud Tallinna linna rahaga küsitavalt ümber käivad enne valimisi. Näiteid ei pea kaugelt otsima, vast iga tallinlane mäletab Hiiu staadioni avamist. Kas kordumas on taaskord vana muster?

Tallinna linnavolikogu kiitis täna, 8. aprillil heaks konkursi “Tallinna Talent”, mis toetab Tallinna noori muusikahuvilisi 20 000 euroga. Algatus on tore ning noori muusikuid tulebki toetada. Küll aga tekitab arusaamatust asjaolu, et stipendiumite väljajagamiseks on kavandatud kulutada 25 230 eurot, millest üle 13 000 euro moodustab lõppkontserdi korraldamise kulu. Ajal, mil kontserti ei saa korraldada on äärmiselt küsitav, miks on planeeritud nii suur summa ühe ürituse jaoks ning kuhu see raha läheb. Samuti on küsitav, kas on optimaalne kulutada stipendiumite väljajagamisele rohkem raha, kui on stipendiumite kogusumma?

Pool aastat enne kohalike omavalitsuste valimisi leitakse huvitavaid lahendusi, kuidas teha poliitkampaaniat linlase rahakoti arvelt.

Selline tegevus meenutab taaskord, et pool aastat enne kohalike omavalitsuste valimisi leitakse huvitavaid lahendusi, kuidas teha poliitkampaaniat linlase rahakoti arvelt. Eriti arvestades asjaolu, et konkursi patroon on Tallinna linnapea. Selle raha arvelt võiks suurendada noortele ja andekatele muusikutele toetuste maksmist. Isamaa erakond taunib mistahes avaliku raha kas otseste või kaudsete poliitiliste kampaaniate korraldamisele suunamist, eriti olukorras, kus korruptsiooniteemad on taaskord Tallinnas teravalt lauas.

Lisaks küsitavale rahakasutusele on meediakajastus ja korraldus konkursi osas olnud äärmiselt problemaatiline. Konkurss on välja kuulutatud enne, kui Tallinna linnavolikogu selle heaks on kiitnud. Selline austamatus linnavolikogu suhtes, teades et erakonnakaaslased vajutavad alati vajadusel rohelist nuppu, näitab poliitilise kultuuri puudumist Tallinnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga