Riho Terras leiab, et poliitikas on vaja rohkem selget kõneviisi

Riho Terras on Toomas Sildami intervjueeritav. Foto: Priit Mürk/ERR

ERR avaldas täna Toomas Sildami pika intervjuu Riho Terrasega (Isamaa), kes on Euroopa Parlamendi seitsmes liige Eestist. Eelmine kaitseväe juhataja Riho Terras on Sildami kümnetele küsimustele vastates pigem napisõnaline, kuid konkreetne ja leiab muu hulgas, et poliitikas on vaja rohkem selget kõneviisi.

Intervjuus tõstatab Sildam arvukalt teemasid, ent alustab üsna oodatult Brexitist, mis mõjutab oluliselt kogu Euroopa Liitu. “Mul on kahju, et Brexit õnnestus, sest selle tulemus on näha Saksa-Prantsuse [EL-i majanduse taastumise] ettepanekus. Sellist ettepanekut ei oleks tulnud, kui britid olnuks Hollandi, Austria, Rootsi ja Taani ehk “kasina neliku” viies liige. Nad oleks seal kindlasti olnud, nagu tavaliselt,” leiab Terras.

Ühtlasi märgib Terras, et Euroopa Komisjoni 750 miljardi eurose majanduse taastamise ja taastumise pakett on vajalik. „Ma saan aru, et seda on vaja. Aga et teeme sedasama, mida Itaalia ja Kreeka on aastakümned teinud, võtame võlgu, võtame võlgu, läheme lõpuks veel rohkem lõhki – sellega ma ei ole nõus. See oleks raha külvamine. Kompromissettepanek on raha kontrollitud suunamine. Euroopa Parlamendil peab olema kontroll raha kasutamise üle ja Euroopa Komisjon peab seadma selged plaanid, et kuhu see raha läheb, et see ei läheks populistlike poliitiliste lubaduste täitmiseks.“

Kuid lisaks Brexitile, Euroopa komisjoni majanduse taastamise ja taastumise paketile on usutluses mitmeid olulisi teemasid (sise)poliitikast maasikarevolutsioonini.

Loe pikemalt ERR-ist:
https://www.err.ee/1097450/riho-terras-soovitab-isamaal-lopuks-noustuda-euroopa-komisjoni-paasteplaaniga

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga