Raul Taul: Jõgeva talvetrallil on väärikalt pildil ka kartulisort Jõgeva kollane

Jõgeva Talvetrall Foto: Jõgeva Vallavalitsus

17. jaanuaril möödub 80 aastat päevast, mil Jõgeval fikseeriti tänseni kehtiv Eesti
külmarekord – miinus 43,5 kraadi. Seoses sellega saab 11. jaanuaril Jõgeva Kultuurikeskuse juures teoks talvetrall, mille ajal saab osaleda jääpurikate sulatamise võistlusel ja muudel lõbusatel jõuproovidel, maitsta lõkkes küpsetatud Jõgeva kollast ning jälgida teadusteatri Kvark etendust. Lapsed saavad lustida ka mobiilsel suusahüppemäel.

„See, et ilmataat Jõgeva külmarekordi aastapäevaks meile suhteliselt sooja ilma saadab, pole tegelikult üldse halb. Siis ei hakka rahval talvetralli ajal külm,“ sõnas MTÜ Miinus 43,5 eestvedaja ettevõtja Raul Taul, kes on ka sündmuse päevajuht.

Jõgevale kui Eesti külmarekordi hoidjale pühendatud sündmusi on Raul Tauli ja tema abiliste eestvedmisel korraldatud juba 2008. aastast ning ikka on nende kavas olnud jääpurikavõistlus. Sooja ilma tõttu on tulnud enamasti võistelda sügavkülmikus valmistatud kunstpurikate sulatamises. Purikaid kasvatada on õnnestunud ainult paaril aastal. Purikate sulatamine on kavas nüüdki, sest ilmateade nende kasvatamiseks sobivat ilma ei luba.

Lisaks jääpurikate sulatamisele on talvetrallil võimalik võistelda mitmel muul alal. Jõuproove on kavandatud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Lapsed saavad oma osavust proovida Marumäel. Seda teisaldatavat väikest suusahüppemäge on Jõgeval ka ühel varasemal talvetrallil nähtud.

„Et murdmaaradu lume puudumise tõttu võtta pole, otsustasime lastele suusahüpete sooritamise võimalust pakkuda,“ sõnas Raul Taul. Suuski pole tema sõnul kodunt kaasa võtta tarvis, need saab kohapealt. Kohale tuleb ka asjatundja, kes hüpata soovijaid juhendab.

„Jõgeval aretatud legendaarne kartulisort oli fookuses ka möödunud aastal. Selle esindajad kasvasid Jõgeva kesklinna pargis ja tegid kaasa isegi laulupeorongkäigu. Las nad olla esiplaanil siis ka talvetrallil,“ arvas Raul Taul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga