Putin: sõda Ida-Ukrainas jätkub seni, kuni praegune valitsus on võimul

President Vladimir Putin. Foto: Yuri Kadobnov/Pool via REUTERS

Vene president Vladimir Putin ütles laupäeval, et ta ei näe konflikti lõppu Ida-Ukrainas seni, kuni praegused võimud on riiki juhtimas.

“Praegustel Ukraina võimudel ei ole huvi konflikti lahendada, eriti rahumeelsete vahenditega,” ütles Putin Buenos Aireses G20 tippkohtumise lõpul ajakirjanikele.

“Seni, kuni nemad on võimul, sõda jätkub,” rõhutas ta.

Putini väitel ei keeldu ta kontaktidest Porošenkoga

Putini väitel ei ole ta keeldunud kontaktidest Ukraina riigipea Petro Porošenkoga, kuid suhtlemine on keeruline, kuna pole ühist arusaama, millest rääkida.

“Mis puutub kontakte kõrgeimal tasemel, ma ei ole neist keeldunud. Jah, tõepoolest (telefoni) vestlus (Porošenkoga) ei toimunud, kuid see ei tähenda, et me katkestasime igasuguse suhtlemise,” ütles Putin laupäeval Buenos Aireses pärast G20 tippkohtumist korraldatud pressikonverentsil.

“Suhtlemine on keeruline, kuna pole arusaama, millest rääkida,” sõnas Putin. “Midagi pole täidetud.”

“Vaatame, kuidas asjad tulevikus arenevad. Kuid ükskõik mis ka juhtub, me loomulikult säilitame suhted Ukrainaga,” rõhutas ta.

Kertši väina vahejuhtumis kinni võetud Ukraina mereväelaste vahetamine ei ole päevakorral, kuna juurdlus veel käib, ütles Putin.

“Vahetamine ei ole päevakorral ja Ukraina pool ei ole seda teemat tõstatanud,” sõnas Putin. “Praegu on liiga vara sellest rääkida, juurdlus käib. Me peame tõestama Ukraina võimude tegevuse provokatiivset iseloomu ja panema selle kirja kohtudokumentidesse.”

“Meil on vaja mereväelaste täielikke tunnistusi, formaliseerima need kohasel viisil ja siis me vaatame,” lisas Putin.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga