Postimees: Valdaru pudenemine oravarattalt viitab Kaja Kallase haprusele

Postimees kirjeldab Kaja Kallase olukorda Reformierakonna juhina päris trööstitutes värvides. Ülikõrgete ootustega alustanud Kaja Kallas on oma ametile alla jäämas. Foto: Konstantin Sednev / Eesti Meedia

Kert Valdaru kõrvalejäämine riigikogu valimistelt ei muuda Reformierakonna valimistulemuses üksiknähtusena võttes midagi, kuid tema lahkumine nõrgestab veelgi Kaja Kallase positsiooni erakonnajuhina, kirjutab Postimees.

Kaja Kallas oli see, kes Valdaru peasekretäriks tõi. Laiem avalikkus ei teadnud Valdarust siis suurt midagi – Astangu kutserehabilitatsiooni keskus pole just see koht, mille juhina tuntuskapitali koguda.

“Twitteri avangard” aga teadis teda Kurt Walteri nimelise teravkeelena, kelle pisteid said tunda peamiselt omad ehk oravad (Valdaru on RE liige alates 2014). Kuigi tegemist polnud mitte üksi Valdaru, vaid väikese sõpruskonna kontoga, langes see pärast Valdaru eemalejäämist koomasse.

Võib eeldada, et Valdaru ja Kaja Kallas leidsid ühise keele liberaalsete alusveendumuste põhjalt ning Valdaru lootis peasekretäri tööst eelkõige maailmavaatelist ettevõtmist. Päriselt on peasekretäri kõige tähtsam ülesanne muidugi erakonnale raha kogumine ning teha tuleb massiivsel hulgal organisatoorset tööd, sh piirkondades. Väljastpoolt tulnud Valdarul selleks vajalikke sidemeid ja kogemust ei olnud, takkapihta oli ta silmavaade sedasorti tööks pehmelt öeldes idealistlik, kirjutab Postimees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga