Pinged Reformierakonnas: Kallas nimetas Michali ettepanekut sooloks

Juhtimisprobleemid valitsuses ei ole Kallase ainuke probleem. Ka tema erakonnakaaslased ei ole valitsuse poliitikaga rahul. FOTO: Remo Tõnismäe/ Postimees

Valitsuse tegevusetus ja otsustamatus energiakriisis on põhjustanud ka rahulolematust Reformierakonnas. Erakonna volikogu esimehe Kristen Michali ettepanekut energiahindade kompenseerimiseks nimetas peaminister Kaja Kallas sooloks.

Eile kirjutas Riigikogu liige ja Reformierakonna volikogu esimees Kristen Michal Eesti Päevalehes, et energiahindade leevenduseks võiks pensionäridele ja lastega peredele maksta paarisajaeurost rahalist toetust.

“Kui teha igale pensionärile ühekordne, näiteks 200-eurone makse hinnatõusu leevenduseks, siis veidi üle 300 000 pensionäri puhul on see 60 miljonit. Lastega peresid on pealt 155 000, eeldades veidi suuremaid kulusid energiale, siis hinnaleevendus 300 eurot on 46,5 miljonit,” kirjutas Michal Eesti Päevalehes.

Sellele ettepanekule reageeris teravalt reformierakondlasest peaminister Kaja Kallas. “See on puhas soolo,” ütles Kallas “Vikerhommikus”, lisades et ta ei imestaks kui varsti tuleb enda ettepanekutega välja ka Andrsu Ansip: “Jah, selles suhtes ma ütlen, et siin on võidukäik, kes rohkem silma paistavad. Kohe varsti tuleb Andrus Ansip ka oma ettepanekutega. See kõik on oodatav,” sõnas Kallas.

Reformierakonnas on juba pikemat aega tajuda sisepingeid. Reformierakonna tegevuse suhtes on kriitiline olnud erakonna endine esimees Andrus Ansip, kes on nimetanud Kaja Kallase suhtumist kriiside lahendamisse mõisapreilile omaseks.

Energiakriisis on Reformierakond lükanud tagasi peaaegu kõik ettepanekud, mis aitaksid hinnašoki leevendada. Näiteks on vastu seistud Isamaa elektriturureformi eelnõule, aga ka Isamaa ja Keskerakonna välja pakutud ajutisele käibemaksulangetusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga