Pille Lill: Kui oleme sisemiselt tugevad, paistab see tugevus ka välja

Pille Lill. FOTO: PEETER LANGOVITS/ POSTIMEES


Isamaa kultuuripoliitika nõukoja eestkõneleja ja tunnustatud Eesti ooperilaulja ning kultuuritegelane Pille Lill kõneleb Isamaa erakonna sisemisest sünergiast ja tugevusest.

Pille, mis ajendas sind Isamaa erakonda astuma?

Kui 2017. aastal erakonda astusin, oli Isamaa reiting suhteliselt madal. Meedia spekuleeris, kas erakond pääseb valimiste lävendist üle või mitte. Selline alatoon häiris mind tugevalt, sest Isamaa olemasolul on olnud ajalooliselt erakordne tähtsus uue Eesti sünni ja kujunemise osas. Kuna välispilt andis kuvandi nagu oleks Isamaa nõrgas positsioonis, tundsin, et pean oma panuse andma erakonna sisetunde tugevdamiseks.

Miks pead erakonna sisetunde tugevdamist oluliseks?

Kui oleme sisemiselt tugevad, hakkab see tugevus ka väljapoole peegelduma. Olen alati teadnud, et inimene on midagi enamat kui füüsiline keha ning olen terve elu otsinud vastuseid küsimustele “Kust ma tulen?”, “Miks ma siin olen?”, “Kuhu ma lähen?”. See sisemine tunne ja eneseotsingud on mind alati edasi aidanud minu igapäevastes tegemistes. Ooperilauljana pole võimalik ilma sisemise tunnetuseta suurte klassikute muusikat esitada. Pole võimalik Bachi laulda ja mitte uskuda inimese kõrgema olemuse olemasollu. Sellest vaatenurgast lähenedes sain aru, et Isamaa saab tugev olla vaid siis, kui iga erakonna liige endasse usub ning oleme erakonnana ühtsed.

Milline on sinu arvates kõige olulisem ettevõtmine, mida oled erakonna sisetunde tugevdamiseks teinud?

2018. aasta kevadel olin loojaks ja eestvedajaks üritustesarjale “Isamaa kontsert-palvused”, mis toimub kirikutes üle Eesti ning pean seda senini enda kõige suuremaks panuseks erakonna toetamisel. Siiani on palvused toimunud Tallinna Toomkirikus, Rapla-, Pilistvere- ja Käru kirikus, Harkujärve Kogukonnakirikus ning Viljandi Jaani kirikus.

Miks just kirikutes?

Mul on pikki aastaid olnud tugev side kirikutega ning olen kristlusega seotud olnud väga pikki aastaid. Olen ristitud Eesti Õigeusu kirikus, laulnud kuus aastat kirikukooris, minu isa on üles kasvanud preestri kodus ning mu õemees on preester. Kirikuseintel on tugev energia, mis toetab inimeste sissepoole vaatamist ning sinna minnakse ennekõike heade soovidega.

Mida palvus kohalviibijaile pakub?

Ennekõike pakub võimalust aja “maha võtmiseks” ja enese sise- ehk mõttemaailma tundma õppimiseks, mille käigus erakonna liikmetena avaneb meil võimalus saada osa ühisest sünergiast ning paluda koos oma erakonna ja isamaa eest.
Samas olen väga õnnelik, et igal palvusel pakuvad muusikalist tuge Eesti tippmuusikud, palvust viivad läbi preestrite näol oma ala spetsialistid ning tervitussõnad lausuvad meie erakonna esindajad.

Milline on erakonnaliikmete tagasiside?

Üritusest on osa võtnud nii erakonna liikmed kui ka tipp-poliitikud. Omapoolse tunnustuse on andnud erakonna juht Helir-Valdor Seeder, kes on ühtlasi olnud ka tervitaja rollis. Samuti on avasõnad öelnud Urmas Reinsalu. Järgmisel palvusel saab sõna Tõnis Lukas. Palvused on toonud meie erakonna liikmed kokku pisut teises keskkonnas kui poliitikud tavaliselt kohtuvad. Seniste palvuste tagasiside ja atmosfääri põhjal tunnen enda südames ja hinges, et sündmused on aidanud palju kaasa erakonna sisemise tugevuse loomisel.

Kas palvustele on oodatud lisaks erakonnaliikmetele ka kohalik kogukond?

Loomulikult! Isamaa nimes peitub palju sügavam tähendus ning soovin väga, et sellest erilisest sünergiast saaksid osa kõik Eesti elanikud, kellel on soov nii enda kui meie kodumaa hinge ja vaimu eest hoolt kanda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga