Piiskop Joel Luhamets: jõulurahu on eriline rahu

Piiskop Joel Luhamets jõulurahu väljakuulutamisel Jõgeval. Foto: Aivar Kokk

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku piiskop Joel Luhamets kuulutas 15. detsembril Jõgeva Kultuurikeskuse ees välja jõulurahu kogu Eestile.

Piiskop Joel Luhamets rääkis, et jõulurahu on eriline, sest see tuleb kusagilt väljastpoolt.„Täna me kuulutame jõulurahu, mis tuleb sündinud jõululapse, Jeesuse Kristuse kaudu -Kristus on meie rahu,“ sõnas piiskop. Ta lisas, et see on eriline rahu, mida inimese ise ei tee.

Kui inimene on leidnud Jumala, leiab ta ka rahu. Kui me oma lähedastega koos oleme, siis võivad ajad olla kehvemad või paremad, aga me oleme siiski õnnelikud.”

Kolmanda advendiküünla Jõgeva linna jõulukuusel süütasid Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus ja vallavanem Aare Olgo. Jõulurahu tule süütasid piiskop Joel Luhamets ja Riigikogu teine aseesimees Siim Kallas. Kõik soovijad said oma laternaga jõulurahutuld kodudesse viia.

Jõulurahu väljakuulutamisele järgnes advendikontsert Jõgeva kultuurikeskuses. Esinesid Evelin Samuel-Randvere, keda saatis klaveril Johan Randvere ja klarnetil Marten Altrov. Külmalinnas Jõgeval kuulutati jõulurahu välja neljateistkümnendat korda .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga