Meeleoluka kontserdi lõpetas suure Ukraina lipu saali toomine. Foto: Valju Aloel

Otepää kultuurimajas tähistati 27. augustil Ukraina iseseisvuspäeva. Rohkearvulisele publikule esines Ukrainast kohale lennanud tuntud Ukraina estraadiartist Mykhailo Hrytskan, Otepää sõpruspiirkonnast Umani rajoonist tütarlaste duo „Kristall” (Miroslava Shevchuk ja Mishel Kovalenko) ning Ljubov Laur ja Irina Solomatina Ukraina Eesti Seltsist. Avati näitus „Imeilus Umanimaa”.

Kultuurimaja oli ukraina rahvustikanditega kaunistatud ja muidugi ei puudunud lavalt päevalilled. Külalisi võtsid Ukraina kombe kohaselt pekileiva ja viinaga vastu Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits ja vallavanem Jaanus Barkala.

Kontsert algas Ukraina hümniga ning vaheldumisi kõlasid Ukraina rahvalaulud ja estraadimuusika. Kohapeal andsid intervjuu kontserdi algataja ja korraldaja, Ukraina sõjapõgenik Umani rajoonist Mariia Rudik ja ukrainlanna Mariia Medvichuk, Otepää Gümnaasiumi õpetaja. Kõlas ka sõpruspiirkonna Umani rajoonivalitsuse juhataja Igor Myklaschuki videotervitus otepäälastele.

Jaanus Barkala: “Kui riik küsib meie käest, kuidas me hakkame saame, siis ütleme, et ukrainlased on meie külalised, mitte sõjapõgenikud ja meie suhtume neisse, nagu oma külalistesse.”

„Mul on hea meel, et saame siin, Otepääl, pakkuda ukrainlastele tuge. Kui riik küsib meie käest, kuidas me hakkame saame, siis ütleme, et ukrainlased on meie külalised, mitte sõjapõgenikud ja meie suhtume neisse, nagu oma külalistesse. Kunagi ütles Heinz Valk, et ükskord me võidame niikuinii ja ka Ukraina võidab ükskord niikuinii!” ütles Otepää vallavanem Jaanus Barkala.

„Tänan Otepää elanikke selle eest, et Otepää linn sai minu sõjaaegseks varjupaigaks. Tänan kõiki, kes tulid kontserdile ja avaldasid sellega toetust esinejatele. Eriline tänu neile, kes tegid annetuse Umani rajooni tuletõrjeauto soetamiseks. Suur aitäh kõigile!” ütles kontserdi idee algataja Ukraina sõjapõgenik Otepääl Mariia Rudik.

Meeleoluka kontserdi lõpetas suure Ukraina lipu saali toomine, seejärel said kõik uudistada näitust „Imeilus Umanimaa” ja juttu vesta tordilauas.

Heategevusliku kontserti toetasid ja korraldasid: Otepää vald, Otepää kultuurikeskuses, Palanka omavalitsus, Umani rajoon ja ukraina ettevõtjad.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga