Olle Koop: Tallinna linn toetab jätkuvalt oma eelarvest Venemaa propagandakanalit

Olle Koop on Tallinna volikogus Isamaa fraktsiooni liige.

Alates 1. oktoobrist 2019 sulges linnapea Mihhail Kõlvart Tallinna Televisiooni telekanali, millega on plaanis kokku hoida 50% Tallinna Televisioonile planeeritud eelarvest.

“On tervitatav, et kanali tegevust tõmmatakse kokkupoole, kuid õhku jääb siiski küsimus, mida tehakse selle 50% eest, mis siiski eelarvesse kavandatakse? Nagu näha, kulub üle poole miljoni sellest vaid kolme saate tellimiseks PBK-lt, mis on Venemaa propagandakanal”, sõnas Olle Koop.

“Tallinna linna uudised peaksid olema kajastatud eelkõige Eesti meediakanalites. Miks pole ühtegi saadet näiteks ETV-s, ETV2-s või ETV+-s? Vene propagandakanalite eelistamine on Savisaare-aegse poliitika jätkamine. Vene kanalite eelistamine jätkub ka linna trükimeedias. Juba pikemat aega valitseb probleem, et Stolitsas avaldatakse vene propagandakanalite saatekavad aga mitte ETV+ saatekava. Sellega annavad linnajuhid ühemõttelise sõnumi, et riigipoolsed algatused venekeelse elanikkonna Eesti inforuumi kaasamiseks pole nende huvides”, täiendas Koop.

Kuigi 1. oktoobrist on telekanal suletud, jätkab TTV siiski tegutsemist poolte tänaste töötajatega ning kanali erakorraliseks sulgemise eelarveks on ette nähtud 1,6 miljonit eurot, millest 600 000€ on laenuna antud Tallinna linna poolt.

Isamaa peab oluliseks, et Eesti riigi pealinna elanike raha ei kasutatakse võõrriigi propagandaks vaid Eesti inimeste huvides.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga