Muudatusettepanek, mis mõistaks hukka Putini sõjakuriteod jäi Tallinna linnavolikogu avaldusest välja

VenemaaPresident Vladimir Putin. FOTO: Andrey Gorshkov / SPUTNIK / AFP)

Eilsel Tallinna Linnavolikogu istungil võeti vastu avaldus, mis mõistab hukka Venemaa sõjategevuse Ukrainas. Erilist tähelepanu pälvis aga asjaolu, et Sotsiaaldemokraatliku erakonna ja Keskerakonna liikmed hääletasid vastu muudatusettepanekule, millega sooviti rõhutada Putini süüd sõja alustamisel.

Delfi kirjutab, et Isamaa saadik Urmas Reinsalu esitas avaldusele muudatusettepaneku, millega soovis avaldusse lisada lause: “Venemaa president Vladimir Putin on isiklikult koos oma kaaslastega vastutav aegumatu sõjakuriteo eest ja kuulub vastutusele võtmisele.” Muudatusettepaneku poolt hääletas 25, vastu 42 volikogulast, 9 jättis hääletamata.

Ettepaneku vastu hääletasid suuresti Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna liikmed.

“Tallinna linnavolikogu avaldab kindlat toetust Ukraina rahvale, selle suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. Ukrainal on suveräänse riigina õigus määrata ise enda julgeolekupoliitika ja rahva tulevik,” seisab Linnavolikogu avalduses.

Pärast kolme ja poole tunni pikkust arutelu võeti avaldus 74 poolthäälega vastu. Ainsana jäi erapooletuks EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga