Isamaa suurkogu poliitiline avaldus: valitsuse lühinägelik tegevus muudab Eesti haavatavamaks

Isamaa Suurkogu 2021.a 20. juunil Tartus.

Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus on ametis olnud 5 kuud. Selle lühikese aja jooksul ei ole praegune valitsus paraku pakkunud Eestile pikaajalist vaadet tulevikuks. Valitsuse otsused on nõrgestanud Eesti julgeolekut ning perede ja laste turvatunnet.

Usume, et Eesti julgeoleku alustalaks on Eesti inimeste kaitsetahe, panus riigikaitsesse ja lähedane koostöö liitlasriikidega. Isamaa juhitud Eestis julgeoleku arvelt kokku ei hoita. Kaitsetahte müüri ehitavad ka need Eesti inimesed, kes oma ameti tõttu ühtegi padrunit salve ei lae. Ometi on nii Kaitseväe orkester, Kaitseväe kaplanid kui Eesti kaitseatašeed meie oluliste liitlaste juures lahutamatuks osaks riigikaitsest, mille lammutamine on oht Eesti julgeolekule. Plaanitav kaitsekulutuste kärpimine tervikuna saab teenida ainult meie vastaste huve ja seda ei tohiks mingil juhul heaks kiita.

Isamaa on veendunud, et sama kahjulikud on meie ühiskonnale riigi vaates väikeste, aga inimeste seisukohalt oluliste eelarveridade kärpimine, nagu näiteks kokkuhoid laste huvihariduse arvelt või noorte perede kodulaenu tulumaksutagastuse kaotamine.

Isamaa osalusega koalitsioon ei seaks kunagi küsimärgi alla Eesti laste ja perede turvatunnet – ei kodus ega ühiskonnas. Lapsed on Eesti tulevik, aga lapsi sünnib endiselt liiga vähe ning demograafiline olukord ei ole jätkusuutlik.

Riigivalitsemine peab olema säästlik ning seda tuleb saavutada arukalt tegutsedes. Tänase valitsuse plaanitud eelarvekärped, mida kavatsetakse ellu viia kas nõrgemate arvelt või Eesti jaoks kõige strateegilisemates valdkondades, on rohmakad ja ühiskonda traumeerivad. Me peaksime kõik ühiselt selle valitsuse kahjuliku ettepaneku maha hääletama. Eesti inimesed väärivad paremat.

Leiame, et tänane valitsus vajab selget ja tulevikku vaatavat alternatiivi ja Isamaa pakub positiivset lahendust nii demograafia kui kultuuri, teaduse, majanduse ja julgeoleku valdkondades. Kutsume kõiki erakondi koostööle Eesti tuleviku kindlustamisel, mitte seni saavutatu lõhkumisel ja vastandamisel. Keerulistel aegadel vajame valitsust, kes suudab vaadata tulevikku ning ei tee lühinägelikke otsuseid Eesti tuleviku arvelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga