Mart Laar Tarandi juttu ümber ei lükka

Isamaa auesimees Mart Laar FOTO: SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA

Indrek Tarand väitis hiljuti Eesti Ekspressis, et Mart Helme vallandati välisministeeriumist 500 000 krooni riigi raha mittesihipärase kasutamise tõttu. Tarandi väitis lisaks ka, et mõneti ootamatult asus Helme kaitsele tollane välisminister Toomas Hendrik Ilves, kes tegi otsuse, et Moskva suursaadiku koht on sensitiivne, mistõttu pole vaja Eesti-Vene suhteid löögi alla seada ja juhtumit seaduse alusel menetleda. Mart Helme sõnul ei vasta mitte miski Indrek Tarandi jutus tõele ning talle ei esitatud välisministeeriumis mingeid pretensioone raha mittesihipärase kasutamise kohta.

Endine peaminister ja Isamaa auesimees Mart Laar ütles, et ei hakkaks Indrek Tarandi väidet kuidagi ümber lükkama.  Küsimusele, kas ka Laar mäletab, et Mart Helme pidi riigi raha mittesihipärase kasutamise tõttu ministeeriumist lahkuma, vastas ta, et põhimõtteliselt midagi oli.

“Ma arvan, et Indrek [Tarand] on see, kes teab kõige rohkem. Mina ei hakkaks tema juttu kuidagiviisi ümber lükkama, kuna peamiselt peaminister sellega ei tegelenud, ütleme nii palju. Ta oli rohkem paratamatult välisministeeriumi kantsleri otsustada ja kõik konkreetne andmestik on siiski Indreku käes, kuna tema oli selle eest vastutav. Midagi kindlasti oli. Indrek niisama ei räägi, ma arvan. Kui Indrek midagi ütleb, siis ma arvan, et ta teab, mida räägib,” rääkis Laar.

Küsimusele kas kriminaalasi jäi toona algatamata selle tõttu, et Mart Helme tagastas mittesihipäraselt kasutatud 500 000 krooni, vastas Laar, et see võis nii olla. “Muidu oleks kindlasti läinud teistmoodi, kui ta [Mart Helme] poleks midagi tagastanud.“

Indrek Tarand oli välisministeeriumi kantsler aastatel 1994–2002. Mart Helme asus välisministeeriumis tööle samuti 1994. aastal 3. büroo juhatajana. 1995. aastal määras president Lennart Meri ta Eesti suursaadikuks Venemaal. Pärast volituste lõppemist 1999. aastal tuli ta Eestisse tagasi ning oli välisministeeriumi asekantsler poliitika ja pressi alal kuni töölt lahkumiseni 2000. aastal. Seejärel sai Helmest Eesti Päevalehe välisuudiste toimetuse juht.

Mart Laar oli Eesti peaminister aastatel 1992-1994 ja 1999-2002.

Kommentaarid artiklile “Mart Laar Tarandi juttu ümber ei lükka

  • 13. aug. 2020 kell 01:47
    Permalink

    “”Kui Indrek midagi ütleb, siis ma arvan, et ta teab, mida räägib,” rääkis Laar.” No kuulge, see tüüp on täiesti sassis!

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga