Karl Sander Kase repliik Andrus Vaariku esimestele poliitlistele mõtisklustele

Karl Sander Kase, Isamaa Noorteühendus ResPublica aseesimees

Esiteks tuleb tervitada Andrus Vaariku otsust astuda sotside ridadesse. Poliitikasse on kõik inimesed oodatud. Mida rohkem on esindatud erinevaid arvamusi seda demokraatlikum on meie ühiskond.

Ometigi tuleb jällegi ümber lükata üks levinud müüt. Erinevalt Vaariku arvamusest ei ole konservatism  tagurlik ja muutumatu ideoloogia. Konservatism muutub ajas koos inimestega. Pigem jääb mulje, et vasakpoolse maailmavaate esindajad on jäänud oma seisukohtade ja suhtumisega eelmisse sajandisse. Jätkuvalt räägitakse klassidest ning vastandatakse jõukaid vähemjõukatele. Noorsotsid räägivad klassivõitlusest ja sellest, kuidas kuri ettevõtja hoiab töötajad puht kiusupärast tööl. Samal ajal üritatakse riigi poolt kehtestada igasuguseid käske ja piiranguid.

Konservatiivid ja parempoolse maailmavaate toetajad väärtustavad inimese vabadust langetada enda otsuseid. Vastutus ja otsustusvõime soovitakse anda kohalikule tasandile. Seda kõike selleks, et iga inimene saaks langetada otsuseid lähtuvalt enda vajadustest. Kui see on tagurlik maailmavaade siis ma ei kujuta ette milline kaasaegne maailmavaade välja näeb.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga