Keskerakonnale hääli ostnud meeste karistus jõustus

Häälte ostmine tõi küll narvalastele karistuse aga kandidaat ikkagi ei osutunud valituks. Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES

Kahe Narva elaniku suhtes jõustus süüdimõistev otsus selle kohta, et nad ostsid mullustel kohalikel valimistel ühe kandidaadi kasuks valijate hääli, kirjutab Põhjarannik.

Tuntud Narva jalgrattur ja ettevõtja Sergei Karpenko (47) ning tema tuttav Andrei Dmitrijev (52), kes on samuti ettevõtja, viidi mullu oktoobris kolmeks päevaks arestimajja, kuna nad jäid vahele valijatelt häälte kokkuostmisega. Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo viis nende tabamiseks läbi erioperatsiooni ning esitas seejärel meestele kahtlustuse.

Uurimine tuvastas, et Karpenko ja Dmitrijev veensid omavahelisel eelneval kokkuleppel valijaid eelhääletuse ajal raha abil hääletama Keskerakonna kandidaadi Alvina Belova poolt. Karistusseadustik nimetab sellist tegevust valimisvabaduse rikkumiseks. Belova poolt antud hääle eest maksid Karpenko ja Dmitrijev valijatele 10, vahel ka viis eurot. Kohtuotsusest nähtub, et tõendamist leidis mitu sellist tehingut, kuid olulist mõju see hääletustulemustele ei avaldanud. Alvina Belova kogus nendel valimistel 141 häält, mis polnud piisav Narva volikokku pääsemiseks, kirjutab Põhjarannik.

Karpenko ja Dmitrijev nõustusid kokkuleppemenetluses rahalise karistusega. Sergei Karpenko peab selle kohaselt maksma riigile rahalise karistusena ning menetluskulude katteks kokku 1750 eurot, Andrei Dmitrijev aga 100 eurot rohkem. Alvina Belova suhtes menetlust ei alustatud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga