Kaitsevägi arvab ajateenijad ennetähtaegselt reservi

Maikuus arvatakse reservi ligikaudu 2600 ajateenijat. Foto: Aare Lepaste

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi otsusel saadetakse 2019. aastal teenistust alustanud ajateenijad ennetähtaegselt reservi. Enamik ajateenijaid pääsevad reservi 15. maiks, sõltuvalt väljaõppekavadest võidakse osa ajateenijaid reservi arvata mõni päev varem või hiljem.

Vastavalt otsusele saadab kaitsevägi ajateenijad reservi üksuste ja etappide kaupa, kui kõik väljaõppe eesmärgid on saavutatud. Reservi arvatakse ligikaudu 2600 ajateenijat, kes alustasid teenistust 2019. aastal. 2020. aasta alguses kaitseväega liitunud ligikaudu 460 ajateenijat jätkavad teenistust.

„Mulle on tähtis hoida sõdurite moraal kõrgel ja tänada neid selle viimase pingutuse eest, kus nad ei ole saanud väljaloale ega saa seda kuni teenistuse lõpuni,“ ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem. „Pean äärmiselt vajalikuks, et me ei hoiaks neid teenistuses kauem kui väljaõppe eesmärgid nõuavad. Soovin, et nad astuksid reservteenistusse kõrgelt motiveeritult,“ lisas ta.

Arvestades ühiskondliku transpordi vähesust eriolukorra ajal, organiseerib kaitsevägi kõigile, kes soovivad, transpordi kodule võimalikult lähedasse asustatud punkti.

Kaitseväe juhataja rõhutas, et selle otsuse tegi ta tänase eriolukorra analüüsi baasilt. Kui koroonaviiruse levik Eestis või muud asjaolud muutuvad selliselt, et on vajalik otsust muuta, siis seda ka tehakse. Praegust otsust toetavad tänavuse õppuse Kevadtorm lühem kestvus ja väljaõppe eesmärkide saavutamine.

Vastavalt vajadusele testib kaitsevägi enne reservi arvamist ajateenijate gruppe, et kontrollida neid võimalikku koroonaviirusesse COVID 19 haigestumisse. „Meie eesmärgiks on saata ajateenijad reservi tervetena,“ ütles kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti. „Me ei kontrolli kõiki koju minevaid ajateenijaid, kuna kaitseväes ei ole tänase seisuga ühtegi koroonaviirusesse haigestunud ajateenijat. Kuid on ajateenijaid, keda peame kontrollima – näiteks neid parameedikuid, kes on praegu Saaremaal meie välihaiglas teenistuses,“ lisas ta.

Arvestades ühiskondliku transpordi vähesust eriolukorra ajal, organiseerib kaitsevägi kõigile, kes soovivad, transpordi kodule võimalikult lähedasse asustatud punkti.

Samuti on kaitseväe juhataja andnud korralduse üksuste ülematele korraldada alates maikuust jaanuari kutse ajateenijate linnaloale lubamine kooskõlas riigis kehtivate eriolukorra piirangutega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga