Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Pühapäeval tuli teade, et kaitsevägi on sunnitud kaitsekulude tõttu koondama orkestri. Õhtulehele teadaolevalt pole see ainus orkester, mis tegevuse lõpetab – koondatakse ka politsei- ja piirivalve orkester.

Teisipäeva hommikul kohtus orkestrantidega PPA peadirektor Elmar Vaher. „Kuna meediasse oli info lekitatud varem, kui ta seda plaanis, siis ta pidas vajalikuks kärpesse minevate üksustega silmast-silma rääkida. Ta selgitas, et siseministeeriumi poolt on tulnud PPA-le enneolematult suur kärpenõue ja orkester on praegu kärpeplaanis sees,“ rääkis kohtumisest PPA orkestri Big Bandi dirigent Siim Aimla, kirjutab Õhtuleht.

Riigikogu liige Raivo Tamm kirjutas Postimehes seoses kaitseväe orkestri kaotamisega, et tekkiv kahju eesti muusikakultuurile on tõsine. “Kaitseväe orkestri asutamisest möödub tänavu 103 ning taasasutamisest 30 aastat. Oma professionaalse taseme on kollektiiv omandanud aastakümnete jooksul. Maailma tabanud pandeemia põhjustatud kriisi emotsionaalne ja aineline mõju ei jäta puutumata ühtegi riiki ega eluala ning vajadus leida kokkuhoiukohti kuludes on iseenesest arusaadav. Orkestri tegevuse lõpetamine võib küll tuua kaasa kokkuhoidu riigieelarves, kuid kahju eesti muusikakultuurile on tõsine.”

Tammel on eeldatavasti õigus, sest üks anonüümsust palunud orkestrant ütles ERRile, et üht viiendiku palgalisi orkestrante ähvardab töökaotus. “Eestis on kokku 378 orkestrandi kohta, mis on riigi või KOV rahastuse peal. Praegu tekib olukord, kus üks “sõdur” ja üks “politseinik” on sunnitud otsustama, et 74 kohta sellest tuleb koondada ehk 21 protsenti kõikidest palgalistest muusikute töökohtadest,” ütles ta.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga