Joe Biden. Foto: wikipedia.org

CNN-i, BBC ja uudisteagentuur AP andmetel on 1942. aasta 20. novemberil sündinud Joe Biden võitnud USA presidendivalimised. Biden kogus üldvõiduks vajaliku häälte arvu Pennsylvanias. Võit Pennsylvanias annab Bidenile juurde 20 valjameest, mis tähendab, et kokku on Bidenil enam kui võiduks vajamineva 270 valijamehe hääle, teatasid CNN ja AP.

CNN-i ja AP andmeid kinnitas ka BBC, kes teatas, et Biden on kogunud 273 valijamehe hääle. AP andmetel, kes on Bideni võitjaks märkinud ka Arizonas, on Bidenil valijamehi nüüd 284, vahendab ERR.

AP teatas lisaks, et Biden võitis ka Nevada osariigis, mis tõstab Bideni valijameeste arvu 290-ni. AP andmeid kinnitasid hiljem ka BBC ja CNN.

Biden teatas pärast valimisvõidu teadet tehtud avalduses, et aeg on jätta selja taha viha ja karm retoorika ning ühineda üheks rahvaks. “Ma võtan au ja alandlikkusega vastu Ameerika rahva poolt mulle ja asepresidendiks valitud Harrisele antud usalduse. Ületades enneolematud takistused, tuli rekordarv ameeriklasi hääletama. Tõestades, et demokraatia tuksub sügaval Ameerika südames,” kirjutas Biden.

“Nüüd, kui kampaania on läbi, on aeg jätta selja taha viha ja karm retoorika ning ühineda rahvana. Aeg on Ameerikal ühineda. Ja paraneda. Me oleme Ameerika Ühendriigid. Ja ei ole midagi, millega me hakkama ei saaks, kui me teeme seda koos,” ütles Biden.

Asepresidendina ametisse astuv Kamala Harris teatas sotsiaalmeedias, et need valimised näitasid, milline on Ameerika tegelik vaim ja tahe selle eest võidelda. “Palju tööd seisab ees. Alustame nüüd,” ütles Harris.

Biden astub ametisse järgmise aasta 20. jaanuaril. Asepresidendiks saab Kamala Harris, kes on USA ajaloos esimene naissoost ja esimene mustanahaline asepresident.

Joseph Robinette Biden on Ameerika Ühendriikide poliitik, Demokraatliku Partei liige. Ta oli 20. jaanuarist 2009. aastast 20. jaanuarini 2017 Ameerika Ühendriikide asepresident. Ta on hariduselt jurist. Joe Biden kuulus Ameerika Ühendriikide Senatisse 1973. aastast. Allikas: Wikipedia

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga