Jan Trei: Lubja klindiastangu terviseala pakub suurepäraseid võimalusi vaba aja veetmiseks ja sportimiseks

Viimsi vallavolikogu liige Jan Trei (paremal) sõnul on Lubja klindiastangu terviseala suurepärane koht vaba aja veetmiseks ja sportimiseks ning seejuures leiavad alal tegevusi nii lapsed, lastevanemad kui ka vanavanemad. Foto: Viimsi vald

Viimsis avati oktoobrikuu alguses Lubja klindiastangu esimese etapi raames 2500 ruutmeetri suurusel alal mänguväljak lastele ja terviseala eakatele. Objekti valmimist toetas Isamaa Riigikogu fraktsioon, kelle ettepanekul saadi Viimsis regionaaltoetust 50 000 euro ulatuses.

,,Viimsi valla elukeskkond on saanud jälle paremaks. Valminud Lubja klindiastangu terviseala esimene etapp on suurepärane koht vaba aja veetmiseks ja sportimiseks. Siin on tegevusi kogu perele – lastele, noortele, emadele ja isadele ning ka vanavanematele. Loodetavasti leiab terviseala aktiivset kasutust nii Lubja, Haabneeme kui Pärnamäe elanike seas,“ usub Viimsi vallavolikogu liige Jan Trei (Isamaa).

Terviseala avamisele olid kohale tulnud Viimsi Lillelapse lasteaia lapsed, Rannarahva muuseumi Vigri, Viimsi eakad kui ka paljud teised uudistajad. Lapsed said esimestena proovida kõiki uusi ja põnevaid atraktsioone, kilkamist ja naeru jagus kohe mitmeks tunniks.

Mänguväljakul on lastel võimalus alla lasta liumäest, üles ronida suurest ämblikuvõrku meenutavast köitest põimitud püramiidist ja seigelda koobastes. Erinevate turnimisatraktsioonide, kiikede ja trenažööride valikul on vald tellijana teadlikult püüdnud võimalikult vähe kasutada standardtooteid, mis lõpptulemusena pakub huvilistele rohkelt avastamisrõõmu.

Mänguväljak asub omapärases süvendis, mida ümbritsevad puud tagavad lastele ja eakatele praktiliselt tuulevaikse koha, kus mõnusalt aega veeta. Ala on piisavalt suur ja seetõttu on arhitekt selle erineval tasapindadel terrassidega liigendanud ja muidu ilmetu plats on saanud uue põneva ilme. Platsi pinnasekate on teadlikult valitud suures osas vett läbi laskva kattega (kooremultš, liiv, muru), et vältida vihmavee kogunemist ning vajadust rajada kulukaid äravoolusüsteeme. Pehme pinnakate sobib ka mängimiseks ja sportimiseks ning vähendab võimalusi end kukkudes vigastada.

Eakate tervisealal on mõeldud ka pensioniealistele, kes saavad arendada tasakaalu ja liikuvust, teha mugavalt venitusharjutusi ning veeta mõnusalt aega värskes õhus.

Viimsi abivallavanem Annika Vaikla sõnul on mänguväljak loodud eelkõige lastele ja eakatele mõeldes, kuid lisaks saavad siin mugavalt trenni teha ka tervisesportlased.

Eelmisel aastal valmis kõnealuse ala teemaplaneeringu eskiisprojekt, millega on täna tühermaana seisvale alale kavandatud lisaks äsjavalminud mänguväljakule veel piknikuplatsid, vaateplatvorm ja -torn ning kohvikuga kogukonnamaja vaatega merele.

Lubja klindiastang ehk pangapealne ala jääb Haabneeme keskusest Randvere poole liikudes paremat kätt ning algab Põhjakonna trepiga ja lõpeb Viimsi ülemise tuletorniga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga