Isamaa volikogu: korraldame Suurkogu esimesel sobival võimalusel füüsilisel kujul

Isamaa e-volikogu.

13. aprillil toimunud Isamaa e-volikogu kiitis heaks ettepaneku kokku kutsuda erakonna Suurkogu füüsilisel kujul esimesel sobival võimalusel aasta jooksul vastavalt piirangutest tingitud reeglitele. Lisaks tehakse Isamaa liikmetele ettepanek pikendada erakonna juhatuse liikmete ametiaega kuni 2022. aasta 11 maini.[OTSUS LISATUD ALLPOOL]

Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul arutasid volikogu liikmed põhjalikult, millisel viisil ja kuidas erakonna Suurkogu koroonaviiruse levikust tingitud piirangute tingimustes läbi viia. “Volikogu liikmete toetuse pälvisid kaks ettepanekut. Tänastes koroonaviiruse leviku tingimustes ei ole võimalik lähiajal Suurkogu korraldada, mistõttu otsustati teha erakonna liikmetele ettepanek juhatuse liikmete ametiaja pikendamiseks, kuid mitte kauemaks kui aastaks. Teiseks toetasid volikogu liikmed ettepanekut viia läbi Suurkogu füüsilisel kujul esimesel sobival võimalusel,” andis Sester ülevaate otsustest.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder andis erakonna liikmetele ülevaate poliitilisest olukorrast, milles tõi välja, et Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni mitmed tegevused ja otsused on tekitanud ühiskonnas õigustatud pahameelt: “Puudulik kriisijuhtimine ning segased sõnumid ja otsused on pälvinud kriitikat nii opositsioonilt kui ühiskonnalt laiemalt. Isamaa roll on juhtida tähelepanu nendele vigadele ja hoida ära suuremad eksimused ning pakkuda koalitsiooni poliitikale selget alternatiivi,” ütles Seeder.

“KOV valimiste eel tuleb pakkuda Isamaal enda nägemus eestikeelsele haridussüsteemile üleminekuks. Kehtestada tuleb selged eesmärgid ja kriteeriumid, mis annaksid riigile erandjuhtudel võimaluse astuda täiendavaid samme selleks, et viia venekeelsed koolid eestikeelsele õppele. See samm tuleb astuda nendes omavalitsustes, kus kohalik võim seda ise teha ei soovi,” ütles Seeder.

HÄÄLETUSTULEMUSED

Juhatuse liikmete ametiaja pikendamise poolt kuni üheks aastaks: poolt hääletas 79 liiget, vastu oli 22 ja 4 liiget jäid erapooletuks.

Isamaa Eestseisuse ettepanekut kutsuda Suurkogu kokku esimesel sobival võimalusel aasta jooksul toetas 76 volikogu liiget. Alternatiivset ettepanekut Suurkogu kokkukutsumiseks hiljemalt 13. juunil e-hääletuse formaadis või hübriidina paberhääletamise kujul toetas 28 volikogu liiget.

Kommentaarid artiklile “Isamaa volikogu: korraldame Suurkogu esimesel sobival võimalusel füüsilisel kujul

  • 14. apr. 2021 kell 07:11
    Permalink

    Suurepärane Isamaa! Aitäh meie tublile volikogule!

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga