Isamaa Tartu: seisame emakeelse hariduse ja kiirema rongiühenduse eest

Tartus on Isamaa üheks kampaanialoosungiks "Rahu Isamaa on tagasi"

Isamaa Tartu programmi keskmes Riigikogu valimistel on eestikeelse hariduse väärtustamine ning senisest kiirem rongiühendus Tallinnaga.

Tartu esinumber Tõnis Lukas ütles, et emakeelse hariduse au sees hoidmine on tema südameasjaks. „Eesti keel on väärt, et olla esmane õppekeel haridusmaastikul kõikidel tasanditel, lasteaedadest ja algharidusest kuni kõrghariduseni välja. Ka teadustööde sisu peab olema eesti keeles kättesaadav, sõnavara arendatud. Eesti keel on tervikliku maailmatunnetuse keel ja sellise kultuurkeelena peab kestma ka igavikku.  Kõigil eesti inimestel ja meie tulevastel põlvedel on õigus emakeelsele haridusele ja valitsuse asi on pingutada selle nimel, et see õigus oleks tagatud ja et kõik siinsed elanikud oskaksid eesti keelt ja saaksid seda kasutada igal pool Eestis “, selgitas Lukas.

Teine suur teema, mille eest Tartus seistakse on senisest kiirem rongiühendus peamiste tõmbekeskustega. Piirkonna juhi Kaspar Koka hinnangul tuleb Tartu kui ülikoolide ja teaduslinna arengut silmas pidades keskenduda eeskätt transpordiühenduste parandamisele tõmbekeskustega – Tallinna  ja Riiaga.

„Me ei saa lubada, et inimesed kolivad Tartust ära, kuna Tallinnasse käimine on liiga ajakulukas. Täna sõidab Tallinn-Tartu kiirrong edasi-tagasi suunas kokku neli tundi ehk pool tööpäevast. Meil tuleb töötada selle nimel, et Tartu raudteejaamast Ülemiste jaama jõuaks tunni ja viieteistkümne minutiga. See on teostatav. Küsimus on vaid prioriteetide seadmises,” nentis Kokk. Ta lisas, et on lubamatu, et Tallinn-Tartu maantee neljarealiseks ehitamine on siiani jäänud vaid sõnade tasemele. 

Ka Kantar Emori eelmise aasta lõpus läbi viidud uuringust selgus, et senisest kiiremat rongiühendust Tallinnaga pooldab 40% küsitlusele vastanutest. Lisaks selgus küsitlusest, et ettevõtlust aitaksid soodustada paremad transpordiühendused tõmbekeskustega.

Tartus Isamaa nimekirjas kandideerivad Tõnis Lukas, Lauri Vahtre, Mihhail Lotman, Eva-Liisa Luhamets, Anneli Kannus, Priit Humal, Jaan Vaiksaar, Friedrich Kaasik, Tarvo Siilaberg ja Kaspar Kokk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga