Tallinnas hiljuti linnasekretäri kohalt ombudsmani kohale liikunud Toomas Sepp sai 36 000 euro suuruse lahkumishüvitise, kuigi suures pildis jäi tema tööandjaks endiselt Tallinna linn. Maksumaksja raha arvelt selliste hüvitiste maksmine ei ole õigustatud, mistõttu on Isamaa esitanud muudatusettepaneku Tallinna põhimäärusele, et vastavat korda muuta.
„Meie hinnangul ei ole õigustatud ja põhjendatud suure lahkumishüvitise väljamaksmine olukorras, kus isik liigub linna süsteemis ühelt kohalt teisele. Enamasti liigutakse ikka paremale töökohale, millel on ka suurem palk. Seetõttu oleme esitanud muudatusettepaneku, mille kohaselt teenistuja on kohustatud ühelt töökohalt lahkumise eest saadud hüvitise kogu ulatuses linnale tagastama kui ta asub ühe aasta jooksul mistahes Tallinna linna teenistuja kohale,“ sõnas Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni liige Olle Koop.
„Isamaa ei ole põhimõtteliselt selle vastu, et auväärsed teenistujad linna süsteemist lahkudes ka väärilise hüvitise saavad. Praegust süsteemi saab aga pahatahtlikult ära kasutada, mis ei ole õiglane maksumaksja suhtes. Edaspidi tuleb ära hoida Toomas Sepa juhtumiga sarnaseid olukordi, kus isikul jääb paar kuud nö puhkust töökohtade vahelisele ajale ning ta saab selle eest 36 000 eurot hüvitist,“ lisas Olle Koop.
Siinkohal tasub võrdlusena tuua välja, et Eesti keskmine palk aastas on umbes 17 000 eurot, mis on rohkem kui kaks korda väiksem Toomas Sepa lahkumishüvitisest.
17. detsembri toimunud Tallinna linnavolikogu istungil andis linn mõista, et printsiibis ideed toetatakse ning Isamaa ettepanekuga liigutakse tulevasel aastal edasi, et leida kõigile osapooltele sobiv lahendus, mis eelkõige lähtuks maksumaksja huvidest.