Isamaa naiskogu asutas koos perede ühendusega lasterikaste perede stipendiumifondi

Helen Hääle ja Riina Solmani sõnul tuleb lastega peredele pakkuda ühiskondlikult suuremat tuge, märgata ja toetada lastega peresid ning panna õlg alla laste huvitegevuse toetamisele. Foto: Isamaa arhiiv

Isamaa Naiskogu IREN ja Isamaa Perede Ühendus asutavad täna, 1. juunil lasterikkuse ja lastega perede väärtustamiseks Isamaa lasterikaste perede huvitegevuse fondi. Seda tehakse kell 18 Rocca Al Mare Vabaõhumuuseumis toimuval Isamaa Aasta Ema 2021 tänuüritusel, kus õnnitletakse konkursil osalenud nominente ja nende peresid ning antakse välja vastmoodustatud fondi esimesed stipendiumid, igale perele 300 euro suuruses.

“Isamaa Naiskogu on alati eelistanud sõnade asemel tegusid ja me ei piirdu lipu lehvitamisega ka tänasel päeval. Just seepärast asustame koos Perede Ühendusega Lasterikaste perede huvitegevuse stipendiumifondi;” ütles endine rahvastikuminister Riina Solman.

Ta lisas, et laste huvitegevuse toetuseks on kõik annetama oodatud. “Aitame lasterikaste perede vanematel toetada oma laste huviharidust IREN-i ja perede ühenduse poolt lasterikaste perede fondile loodud arveldusarvel,“ ütles Solman. [Isamaa Erakonna Naiskogu, EE631010011884713220]

Solmani sõnul tuleb lastega peredele pakkuda ühiskondlikult suuremat tuge. „Koroonakriisis on saanud räsida nii lapsed kui nende vanemad, kuid just perekond on ühiskonna tugevuse mõõt ja meie tuleviku ühiskonna alustala. Lastevanematel lasub täna mitmekordne koormus – tööturul osalejatena kannavad nad laste üleskasvatamise meeldivat, kuid rasket koormust ning maksumaksjatena toetavad samas meie vanema põlvkonna pensionipõlve,” ütles ta.

Isamaa Perede Ühenduse esinaine Helen Hääl kutsub kõiki inimesi märkama ja toetama lastega peresid ning õlga alla panema laste huvitegevuse toetamisele. “Meeldiv on tõdeda, et iga aastaga on lastekaitsepäeva mõte süvenenud, keskseks on muutunud lapse heaolu ja turvalisus laiemalt. Peame mõtlema, kuidas teha ühiskonnana pingutusi selle nimel, et luua lapsele turvaline ja edukas tulevik. Igale lapsele peaks tagama tingimused väärika elu elamiseks mitte ainult lapsepõlves, vaid kasvatuse ja hariduse kaudu ka edasise elukaare jooksul,“ ütles Hääl.

Alates käesolevast aastast on lastekaitsepäev lipupäev. Riigikogu täiendas valitsuse ettepanekul lipupäevade loetelu 12. novembril 2020, lisades sinna kaks uut lipupäeva – lastekaitsepäeva 1. juunil ja vanavanemate päeva septembrikuu teisel pühapäeval.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga