Isamaa kutsub Kaja Kallast andma Riigikogule ülevaadet Covid-19 vastasest võitlusest

Isamaa soovib, et peaminister Kaja Kallas esineks Riigikogus ees poliitilise avaldusega, millele järgneks küsimustele vastamine ning läbirääkimised. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Isamaa Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder tegi peaminister Kaja Kallasele ettepaneku tulla esimesel võimalusel Riigikogu ette ja anda ülevaade koroonaviiruse levikust, rakendatavatest piirangutest ning valitsuse edasistest plaanidest tervise- ja majanduskriisi mõjude leevendamiseks.

Kirjas, mis saadeti lisaks peaministrile ka Riigikogu esimehele Henn Põlluaasale ja Riigikogu kõikide fraktsioonide esimeestele, toob Seeder välja, et Teadusnõukoja liige professor Krista Fischer on öelnud, et nakatumiskordaja on olnud viimased kolm nädalat tõusuteel. Ka Tartu Ülikooli rakendusviroloogia professor, Teadusnõukoja liige Andres Merits on öelnud, et Covid-19 näitajate tõusu ei saa lihtsalt pealt vaadata ning mitte tegutseda.

„Riigikogu, kui rahva esindus, peab seisma Eesti riigi ja elanike heaolu eest. Selleks, et Riigikogu saaks Covid-19 tervise- ja majanduskriisi vastu võitlemisel olla valitsusele toeks, on Eesti parlamendil vaja selget ülevaadet valitsuse edasistest plaanidest ja strateegiast koroonaviiruse vastu võitlemisel,“ kirjutab Seeder.

Seetõttu teeme Kaja Kallasele ettepaneku, et ta esineks Riigikogu ees poliitilise avaldusega, millele järgneks küsimustele vastamine ning läbirääkimised. Loodame, et seda algatust toetavad ka Riigikogus esindatud erakondade fraktsioonid ja Riigikogu juhatus,“ kirjutab Isamaa esimees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga