Riigikogu Isamaa fraktsioon otsustas esitada Eesti Panga nõukogu liikmeks Riigikogu majanduskomisjoni esimehe ja endise rahandusministri Sven Sesteri.
Käesolevast aastast kuulub lisaks valdkonna ekspertidele ja esimehele Eesti Panga nõukogusse ka esindaja igast Riigikogu fraktsioonist. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on uus Eesti Panga nõukogu senisest laiapindsem. „Fraktsioonide esindajate nimetamine koos valdkonna asjatundjatega tagab, et nõukogus oleksid esindatud erinevad majanduspoliitilised seisukohad. See muudab koosseisu senisest laiapõhjalisemaks. Endise rahandusministrina tugevdab Sven Sester kindlasti uue nõukogu koosseisu. Tema kompetents on põhjus, miks otsustasime ta Isamaa fraktsiooni nimel esitada,“ ütles Seeder.
Sven Sesteri sõnul on Eesti viimase üheksa aasta jooksul olnud selles riikide seltskonnas, kes kujundavad euroala ühtset rahapoliitikat. „Eesti Panga ja Euroopa Keskpanga üks põhieesmärke on olnud stabiilse hinnataseme hoidmine. Seda eesmärki on aidanud saavutada kokkulepetel põhinev ühine fiskaalpoliitika. Kriisijärgselt tõusevad sügavamad rahanduspoliitilised arutelud taaskord esile ning Eesti Pank peab nendes küsimustes olema teistele euroala keskpankadele tõsine ja konstruktiivne partner,“ ütles Sester.
ERR-i andmeil on varasemalt teada, et Reformierakond seadis üles Andres Suti, Sotsiaaldemokraatlik Erakond Ivari Padari ning Keskerakond Jaanus Karilaiu kanditatuuri. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond otsustas 1. juunil esitada Eesti Panga nõukogu liikmeks Jaak Valge.
Nõukogu esimees Mart Laar on ise esitanud liikmeteks Kaie Keremi, Enn Listra, Rein Minka ja Urmas Varblase, kes kuuluvad ka senisesse nõukogusse.
Lisaks kuuluvad nõukogusse praegu ka Kalev Kallo, Jaanus Tamkivi ja Liina Tõnisson.
2. mail kuulutas president välja Eesti Panga seaduse muudatused, mille kohaselt kuuluvad edaspidi Eesti Panga nõukogusse nõukogu esimehe poolt esitatud neli valdkonna asjatundjat ning Riigikogu fraktsioonide esindajad. Samuti täpsustati, et Eesti Panga Nõukogu liikmetel peavad olema nõukogu töös osalemiseks piisavad teadmised ja kogemused ning nõukogu liiget ei või ametisse nimetada rohkemaks kui kaheks järjestikuseks ametiajaks.