Isamaa algatas eelnõu tulumaksureformi edasi lükkamiseks

Urmas Reinsalu Riigikogu istungil. Foto: Erik Peinar / Riigikogu kantselei

Isamaa fraktsioon algatas kolmapäevasel Riigikogu istungil tulumaksuseaduse muutmise seaduseelnõu, millega lükataks tuleval aastal riigieelarvest üle poole miljardi euro viiva tulumaksureformi jõustamine 2028. aastasse.

Eelnõu üle andnud Urmas Reinsalu sõnul on olukord Eesti rahanduses kehv ning kuigi peaminister väitis istungile eelnenud infotunnis, et valitsus on valmis langetama raskeid otsuseid, siis tegelikkuses ühtegi sammu ei astuta.

„Seal bussi tagapingil on mugav küll istuda, aga kui bussis juhti ei ole, siis see läheb Eestile kalliks maksma,“ kritiseeris Reinsalu valitsuse tegevusetust ning soovitas peaministril ametist lahkuda.

Isamaa esimehe sõnul on praeguses olukorras mõistlik jätta ära Reformierakonna kalleima valimislubaduse, tulumaksureformi ellu viimine tuleva aasta jaanuarist. Selle sammuga oleks võimalik riigi eelarvepositsiooni parandada üle poole miljardi euro võrra.

Reinsalu rõhutas, et Isamaa ei nõua oma eelnõuga, et valitsus loobuks oma tulumaksureformi plaanist: „Me ei ütle, et see tuleks täielikult tühistada, vaid ettepanek on Reformierakonna maksuküür lükata edasi 2028. aastani. Nii riigieelarvest kokku hoitav summa aitab katta riigikaitsekulusid ning säästab Eesti maksumaksjaid täiendavatest maksutõusudest.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga