Isamaa algatas eelnõu õpetajate töötingimuste parandamiseks

Riigikogu teisipäevasel istungil andis Tõnis Lukas Isamaa fraktsiooni nimel üle otsuse eelnõu õpetajate töötingimuste parandamiseks.

Eelmisel nädalal lõpetasid õpetajad streigi, astudes valitsusega peetud läbirääkimistes oma esialgsetest soovidest juba neljanda sammu tagasi. Valitsuspoolne kompromiss oli lubadus lisaks väikesele palgatõusule asuda õpetajatega läbirääkimistesse pikaaegse palgakokkuleppe sõlmimiseks ning õpetajate karjäärimudeli loomiseks. Kahjuks on õpetajate senised kogemused ametisoleva valitsusega aga näidanud, et antud lubadused ei pea.

„Isegi lubatud 12,7 miljonit eurot, mis on palgatõusuks justkui planeeritud, ei ole veel lisaeelarvena Riigikogu menetlusse antud. Praegu on vaid katteta lubadused,“ sõnas Tõnis Lukas. „Isamaa soovib valitsust survestada, et koalitsioon täidaks oma lubadused ja töötaks välja vajalikud õigusaktid selleks, et õpetajate palka lubatud määral tõsta ning et töötingimustega seotud karjäärimudel vastavalt koormuse arvestuse ja lisatööülesannete sisse arvestamisega ka välja töötataks.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga